Strona główna / Lokalne / Uznamska Ścieżka w koronach drzew jest już kompletna – siatka spacerowa na platformie wieży widokowej oddana do użytku

Uznamska Ścieżka w koronach drzew jest już kompletna – siatka spacerowa na platformie wieży widokowej oddana do użytku

Wreszcie nadszedł ten czas – siatka spacerowa na najwyższej platformie wieży została udostępniona. Wszyscy goście pragnący dreszczyku emocji mogą od teraz spacerować po sieci oczkowej o powierzchni 50 m², doświadczając z wysokości 33 metrów ekscytującego widoku. Stąpając po niej możemy sobie wyobrazić, co widzą inne stworzenia z tej wysokości. Siatka jest uzupełnieniem spaceru wsród koron drzew.  Rozpościerające się widoki, zarówno ze Ścieżki, jak i wieży widokowej oraz spacer po sieci ukazują nam wiele nowych możliwości postrzegania przyrody.

Od początku czerwca turyści oraz mieszkańcy niezależnie od wieku, podczas spaceru wśród wierzchołków drzew po Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew, mają możliwość poznania przyrody z zupełnie innej perspektywy. Ekscytująca trasa przygodowa, dzięki niewielkiemu nachyleniu wynoszącemu maksymalnie 6 % jest praktycznie pozbawiona barier. Na długości 1.350 metrów, drewniana kładka wśród koron drzew prowadzi do wieży widokowej. Przystanki edukacyjne zawierają informacje o Parku Przyrody Wyspy Uznam, genezie wyspy oraz tutejszej  faunie i florze. Z drewnianych platform można obserwować życie w koronach drzew w jego najlepszym wydaniu. Gniazda ptaków, dziuple wiewiórek, sezonowy rozkwit kwiatów lub owocowanie drzew – tego wszystkiego doświadcza się bezpośrednio z góry, bez jakiegokolwiek wysiłku. Wystarczy tylko uważne oko, aby odkryć ile ukrytego życia istnieje w koronach drzew. Zakątki dla odważnych – z ekscytującymi elementami balansującymi,  na zawrotnych wysokościach zapraszają zwiedzających do wspólnej zabawy. Kwadratowa, 33-metrowa wieża widokowa, wzorowana na dawnej baszcie Bismarcka, znajduje się na wysokości 75 metrów nad poziomem morza. Stąd roztacza się wyjątkowy widok na Uzdrowiska Cesarskie: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin, na Bałtyk, zalew  Achterwasser, a od teraz dzięki siatce spacerowej – również w głąb ziemi.

O Erlebnis Akademii AG

Erlebnis Akademie AG jest jednym z wiodących w Europie oferentów (budowa i eksploatacja) obiektów rekreacyjnych z elementami edukacji przyrodniczej i ekologicznej. EAK AG została założona w Bayerischer Wald w 2001 roku, jako spółka akcyjna, a od grudnia 2015 jest notowana na giełdzie Papierów Wartościowych m: access w Monachium.

W Niemczech zarządza obecnie czterema obiektami: trasami trekkingowymi w Lesie Bawarskim (2009), w Schwarzwaldzie (2014), Saarschleife w Saarland (2016) oraz Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego Rugii / Naturerbe Zentrum Rügen, gdzie również znajduję Ściezka w koronach drzew.  W Czechach i na Słowacji w ramach spółki joint venture prowadzi działalność w zakresie Ścieżek w koronach drzew w Lipnie (2012), w Karkonoszach (2017) i w Tatrach Wysokich (2017). W austriackim Salzkammergut w Gmunden na Grünbergu od lata 2018 r. działa kolejna ścieżka. Najnowsza – Pohorje została otwarta we wrześniu 2019 roku w Słowenii, a w maju 2021 roku na Uznamie. Planowane są kolejne projekty w kraju i za granicą. www.baumwipfelpfade.de

Kolejną ważną częścią składową Erlebnis Akademie AG jest DoNature gGmbH. Organizacja non-profit jest poświęcona zrównoważonemu rozwojowi naszego środowiska życia poprzez połączenie edukacji i doświadczenia w przyrodzie. DoNature gGmbH jest odpowiedzialna za edukację ekologiczną w niemieckich lokalizacjach i prowadzi również seminaria, imprezy i szkolenia zespołowe (s.e.t.) z aspektami zrównoważonego rozwoju i przyrody. www.do-nature.de.

Zobacz również

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę …

5 komentarzy

  1. Gdzie to jest bo „na Wyspie Uznam” to dosyć ogólne stwierdzenie.

  2. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Widzę tą wieżę z okna.

  3. Super news. Ale może jakiś konkret, np. Gdzie się ona znajduje. Beznadziejny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.