Strona główna / Lokalne / Dzisiaj rozpoczyna się Markowy Festiwal w Świnoujściu

Dzisiaj rozpoczyna się Markowy Festiwal w Świnoujściu

Niniejszym pierwszą edycję Markowego Festiwalu – Świnoujście 2021 uważamy za otwartą! Przez najbliższe pięć dni czeka na Państwa czar i siła sztuki o możliwie najwyższej próbie wrażliwości, piękna i mądrości. Gdy mówimy „markowy”, myślimy najlepszy, pewny, bezpieczny. Na wyspiarskich scenach pojawią się zatem „markowi” artyści o wielkiej sławie i imponującym dorobku. 

Pierwszy wydarzeniem Festiwalu będzie esencjonalna rozmowa Pawła Sztompke z Krzesimirem Dębskim. Ten pierwszy to uznany dziennikarz radiowy, dla którego polska estrada nie ma żadnej tajemnicy. Na Markowym Festiwalu obok prowadzenia Spotkań z artystami zobaczą go Państwo także na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty w roli konferansjera. Ten drugi jest jednym z najwybitniejszych polskich artystów – uznany kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Obsypany najważniejszymi nagrodami w muzycznym (i nie tylko) świecie i w światowej skali. Jest autorem muzyki do wielu wielkich filmów, seriali ale też największych przebojów polskiej piosenki. Podczas Markowego Festiwalu w „Koncercie Krakowskim” zabrzmią najpiękniejsze utwory filmowe oraz popularne piosenki. Warsaw Impressione Orchestra zagra pod kierownictwem kompozytora, a towarzyszyć im będą soliści oraz grupa baletowa. Na Spotkanie z Krzesimirem Dębskim zapraszamy o godzinie 18.30 do gościnnych wnętrz Hotelu Hampton by Hilton przy ul. Wojska Polskiego 14. Wstęp wolny.

Wieczór należeć będzie do Michała Szpaka. To jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia w Polsce. Od czasu debiutu w programie „X-Factor”, zaledwie dekadę  temu, zdążył już na stałe zadomowić się na polskiej scenie muzycznej  i zdobyć szereg nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix Festiwalu w Opolu, Superjedynkę, Złoty Samowar. Jego dwa wydane dotychczas  albumy, „Byle być sobą” i „Dreamer”, pokryły się platyną i złotem. W 2016 roku Michał z piosenką „Color of your life” reprezentował Polskę na Festiwalu Eurowizja w Sztokholmie, gdzie swoją charyzmą  i głosem oczarował publiczność zajmując wysokie 8 miejsce. Aktualnie Michał Szpak zakończył pracę nad nowym materiałem muzycznym i wyruszył w trasę koncertową „Freedom”. Każdy jego koncert to przepełnione emocjami i energią multimedialne widowisko na najwyższym poziomie. Zapraszamy do Amfiteatru im. Marka Grechuty o godzinie 20.30. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w serwisie www.kupbilecik.pl lub w kasach stacjonarnych MDK Świnoujście (siedziba MDK, Galeria ART. Oraz punkty przy Muszli Koncertowej i Amfiteatrze).

Zobacz również

Pamięci Tych, którzy nie powrócili z morza

Morski żywioł nie był nigdy Waszym wrogiem, nie był też przyjacielem. Ale wiedzieliście doskonale, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.