Strona główna / Lokalne / Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i utworzenie oddziału żłobkowego na osiedlu Przytór-Łunowo to pilna inwestycja

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i utworzenie oddziału żłobkowego na osiedlu Przytór-Łunowo to pilna inwestycja

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i utworzenie oddziału żłobkowego na osiedlu Przytór-Łunowo to bardzo pilna inwestycja. – Zwróciliśmy się w tej sprawie do Prezydenta w trybie interpelacji. Zależy nam, aby jak najszybciej przekazać do wiadomości publicznej stopień zaawansowania prac nad tym projektem- mówią radni Grupy Morskiej Cała Naprzód.
Jak słusznie zauważają zaniepokojeni mieszkańcy, pierwsze rozmowy i deklaracje w tej sprawie pojawiały się już w 2018 roku, a więc 3 lata temu. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że aktualna infrastruktura placówki jest już niewystarczająca. Klasy są przepełnione, brakuje nowych miejsc, a brak oddziału żłobkowego to istotna bariera. Najbliższy żłobek znajduje się dopiero na Warszowie. Przytór-Łunowo jest bardzo chętnie wybieranym miejscem, o czym najlepiej świadczy ilość sprzedanych gruntów przez miasto. Ważne jest, aby przyrostowi liczby nowych mieszkańców towarzyszył rozwój infrastruktury społeczno-edukacyjnej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że do tej placówki uczęszczają również dzieci z terenu Karsiborza.

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.