Strona główna / Bez kategorii / IMGW: w środę gorsza pogoda na północy; słoneczniej w centrum i na południu
Foto: PAP/Marcin Bielecki

IMGW: w środę gorsza pogoda na północy; słoneczniej w centrum i na południu

W środę po południu na północy Polski będzie chłodniej, wietrznie i trochę deszczowo. Na lepszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy centrum i południa – tam pojawi się więcej słońca – zapowiada synoptyk IMGW.

„Dziś Polskę można podzielić na dwie części: północną, gdzie mamy zdecydowanie gorszą aurę, jeśli chodzi o temperaturę – od 18 do 20 st. C. Mamy też tam do czynienia z przelotnymi opadami deszczu, burzą, a także z silnymi porywami wiatru” – powiedział PAP meteorolog i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Jak mówił, w centrum i na południu będzie zdecydowanie więcej słońca. Będzie tam też trochę cieplej – od 21 do 23 st. C., a wiatr będzie słabszy, więc temperatura odczuwalna będzie bliska temu, co wskazują termometry.

Ze względu na taką pogodą wydano również alerty IMGW przed silnym deszczem i burzami dla północnych powiatów Pomorza.

Dla powiatów puckiego, wejherowskiego, lęborskiego oraz słupskiego prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a okresami silnym. Wysokość opadu miejscami wyniesie od 50 mm do 70 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru z prędkością do 80 km/h. Burze mogą występować jedynie dzisiaj i w nocy. Jest to ostrzeżenie drugiego stopnia.

Dla powiatów sławieńskiego oraz koszalińskiego prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 do 50 l/mkw. Opadom mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru z prędkością do 90 km/h. Jest to alert pierwszego stopnia.

Synoptyk przestrzegł przy tym, że taki wiatr może powodować straty – rezultatem mogą być uszkodzone dachy i połamane drzewa. (PAP)

autorka: Natalia Kamińska

nmk/ robs/

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.