Strona główna / Lokalne / Synoptyk IMGW: niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem
Polañczyk, 17.06.2021. Upalne popo³udnie nad jeziorem Soliñskim w Polañczyku, 17 bm. Najbli¿sze dni - wed³ug zapowiedzi meteorologów - up³yn¹ w Polsce pod znakiem wysokich temperatur. (dd/amb) PAP/Darek Delmanowicz

Synoptyk IMGW: niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem

Niedzielny poranek przywita nas słońcem, głównie na wschodzie kraju. Jednak od zachodu będzie wzrastać zachmurzenie, pojawią się przelotne opady deszczu, a po południu także burze – powiedziała PAP synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska. „Niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem” – dodała.

Jak wyjaśniła synoptyk, wzrost zachmurzenia, a wraz z nim pojawiające się przelotne opady deszczu i burze, to efekt przesuwającego się do Polski niżu znad Niemiec.

W niedzielę strefa niżu będzie powoli przesuwać się w kierunku centrum i po południu oprócz zachodu obejmie już większy obszar środkowej części Polski. „W burzach na południowym zachodzie kraju może spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać mogą do 80 km/h” – poinformowała.

W niedzielę najchłodniej będzie na Wybrzeżu, gdzie prognozowana jest temperatura od 18 do 20 st. C. W pozostałej części Polski od 21 do 26 st. C na Dolnym i Górnym Śląsku. Wiatr na obszarze Polski wschodniej będzie słaby i zmienny, natomiast na zachodzie silniejszy.

„Wygląda na to, że niedziela będzie ostatnim ciepłym dniem” – powiedziała synoptyk. Jak dodała, kolejne dni, zwłaszcza poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie, szczególnie południowej części kraju. Temperatura osiągnie maksymalnie 21 st. C. „Jak na razie prognozy, które mamy do końca przyszłego tygodnia, wskazują na to, że taka aura utrzyma się na dłużej” – powiedziała. „W ciągu dnia temperatura kształtować się będzie na poziomie 20 st. C, będzie trochę chmur, ale będą także przejaśnienia i przelotne opady deszczu, i burze” – dodała. (PAP)

autor: Daria Kania

dka/ jann/

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.