Strona główna / Lokalne / Policjanci sprawdzili oznakowanie w rejonie szkół

Policjanci sprawdzili oznakowanie w rejonie szkół

Nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo naszych pociech. Niestety, na ucznia zmierzającego do szkoły może czyhać wiele zagrożeń, dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzili stan oznakowania dróg w rejonach szkół na terenie Świnoujścia.

Ponadto, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego będą obecni w rejonie szkół, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom zmierzającym do szkoły po wakacyjnej przerwie.

Dziecko postrzega otaczający je świat i ewentualne zagrożenia zupełnie inaczej niż osoba dorosła, dlatego świnoujscy stróże prawa w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzili już stan oznakowania dróg w rejonach szkół na terenie Świnoujścia a ponadto, w pierwszych dniach nauki, w obrębie szkół pojawią się patrole, które będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania, zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami. Policjanci zwrócą także uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się w rejonie szkół nie powodują utrudnienia w ruchu lub zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze policji wezmą pod lupę także sposób, w jaki przewożone są dzieci podróżujące samochodem.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Dopłata do roweru elektrycznego dla każdego mieszkańca Świnoujścia? Tego chcą niektórzy radni

– Uważamy, że jest odpowiedni moment do tego, aby stworzyć program dopłat zachęcający mieszkańców naszego …

Jeden komentarz

  1. powinni sprawdzić oznakowanie bardzo blisko komendy, przy Henryku nie ma znaku że ul.Krzywoustego jest drogą z pierwszeństwem i często kierowcy się zatrzymują bo chcą wpuszczać z prawej strony (tych z ul.Sienkiewicza) a tamci mają ustąp pierwszeństwa. No ale policja nic nie widzi bo po co!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.