Strona główna / Lokalne / OHP ŚWINOUJŚCIE, CJD NORD INSEL ZINNOWITZ I TEATR KRZYK TWORZĄ WSPÓLNY PROJEKT

OHP ŚWINOUJŚCIE, CJD NORD INSEL ZINNOWITZ I TEATR KRZYK TWORZĄ WSPÓLNY PROJEKT

Przez kilka dni trwał (24-27 VIII) w Nosowie (Pałac Nosowo) projekt międzynarodowy „Krok ku przyszłości”, w którym głównym partnerem było świnoujskie OHP.

A już we wrześniu (21-24 IX) – OHP, CJD i Teatr Krzyk tworzą kolejny projekt. Tym razem w Koserow (Niemcy, Uznam).

W Rejonowym Ośrodku Szkolenia Zawodowego Młodzieży OHP w Nosowie (Pałac Nosowo) przebywała młodzież z Polski i Niemiec, a także osoby z Wenezueli, Syrii i Afganistanu. Wszystko w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która sfinansowała wyjazd i pobyt uczestników.

Współpraca świnoujskiego OHP i niemieckiej organizacji CJD Nord Insel Usedom – Zinnowitz trwa od kilku lat dzięki m.in. Justyny Szulc (OHP), Franka Zimmermanna (CJD) i Marka Kościółka (Teatr Krzyk), którzy razem pracują ze sobą, by poszerzać spektrum działania z młodzieżą obu krajów i tworzyć przestrzeń dla ich rozwoju. To wszystko w aspekcie nowych wyzwań, z którymi będzie mierzyć się młodzież z Polski i Niemiec  w najbliższych latach.

W Nosowie ponad 20 młodych ludzi pracowało pod okiem kilku prowadzących z Polski i Niemiec. Tematem przewodnim była przyszłość i związana z nią aktywność młodzieży w życiu polskiej i niemieckiej rzeczywistości. Młodzież nabyła poza tym nowe kompetencje potrzebne w pracy zawodowej, a także przybliżała swoim rówieśnikom z innego kraju własną kulturę. Wiele działań nakierowanych było z myślą o przyszłości i pracy w społeczeństwie obywatelskim.

W Nosowie poza Justyną Szulc, Markiem Kościółkiem i Frankiem Zimmemannem byli również: Monika Nnaka (OHP Koszalin), Kinga Wieczorek (MCK Świnoujście), Torsten Menzel (CJD) oraz Gerd Werner (CJD).

A już we wrześniu w Koserow (Niemcy, Uznam) przez kilka dni (21-24 września) OHP i CJD będzie kontynuować współpracę na kolejnym projekcie z młodzieżą. Tam również partnerami głównymi będą świnoujskie OHP i niemieckie CJD. Trenerem i prowadzącym będzie m.in Marek Kościółek.

FOTO: OHP Świnoujście.

Zobacz również

Kilkaset osób odwiedziło międzyzdrojskie muzeum Wolińskiego Parku Narodowego

Za darmo można było wejść do muzeum i na własne oczy przekonać się jakie zwierzęta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.