Strona główna / Lokalne / Synoptyk IMGW: ostatni weekend wakacji – niezbyt ciepły; ale w sobotę mniej deszczu
Foto: PAP/Marcin Bielecki

Synoptyk IMGW: ostatni weekend wakacji – niezbyt ciepły; ale w sobotę mniej deszczu

Ostatni weekend wakacji, w porównaniu z przeciętną pogodą końca sierpnia, będzie niezbyt ciepły i w wielu miejscach deszczowy, ale w sobotę będzie mniej deszczu – powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Jak przekazał synoptyk IMGW, w sobotę należy się spodziewać wyrównanej temperatury w całym kraju – między 17 a 20 st. C i wzrastającego zachmurzenia. Sobotnie opady będą miejscowe i rozproszone.

Z czasem także temperatura będzie się bardziej różnicować. W niedzielę chłodniej będzie na południu i wschodzie Polski – maksymalnie do 15 st. C, zaś na północy, zachodzie i w Wielkopolsce będzie cieplej – nawet do 20-21 st. C.

„Dość dużo deszczu spadnie już w nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie Polski. W niedzielę strefa ta rozszerzy się na wschodnią i południową Polskę” – zaznaczył. Ocenił, że drugi dzień weekendu będzie bardziej pochmurny.

Jak dodał, porównując warunki pogodowe z przeciętną pogodą dla końcówek sierpnia, sobotnia i niedzielna aura będzie dosyć chłodna.

„Temperatura będzie wyraźnie niższa, niż przeciętna, dla tego okresu roku – mówimy o temperaturze w nocy w wielu miejscach poniżej 10 st. C, a w dzień około 20 st. C” – przekazał Ogórek.

Jak podsumował prognozę na sobotę oraz niedzielę – „niezbyt ciepło, mglisto i w wielu miejscach deszczowo”. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ jann/

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.