Strona główna / Lokalne / Trwa przebudowa ul. Gradowej w Przytorze

Trwa przebudowa ul. Gradowej w Przytorze

Na całym przebudowywanym odcinku wykonana została wymiana sieci wodociągowej w ramach robót ZWIK. W najbliższych dniach planowane jest wykonie nowych przyłączy i włączenie odbiorców.

Na odcinku od placu do zawracania do skrzyżowania z ul. Tęczową została wykonana nawierzchni drogi z kostki betonowej wraz z wyniesionym skrzyżowaniem. Wykonane również zostały prace związane z ułożeniem nawierzchni chodników i zjazdów indywidualnych oraz ekokrata w miejscu planowanych miejsc postojowych. Na odcinku od ul. Tęczowej do odcinka ul. Gradowej łączącego się z ul. Słoneczną wykonano korytowanie pod wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz rozpoczęto stabilizację podłoża i wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego. Na bieżąco usuwane są kolizje z napowietrzną linią energetyczną, czyli demontaż słupów, układanie kabli w gruncie oraz – zgodnie z postępem robót drogowych – wykonawca układa kable zasilające linie oświetlenia i ustawia fundamenty pod słupy oświetleniowe.

Ulica Gradowa to już kolejna, która jest przebudowana w tej części Świnoujścia. Tylko w ostatnich dwóch latach przebudowane zostały: Sucha, Szmaragdowa, Turkusowa, Zalewowa, Sąsiedzka, Odrzańska, Sztormowa, Polna, Gajowa, łącznik pomiędzy Odrzańską a Sztormową. Zakres przebudowy ulicy Gradowej obejmuje m.in. utwardzoną nawierzchnię, budowę obustronnych chodników, przebudowę zjazdów oraz utwardzenie poboczy, aby możliwy był na nich postój i parkowanie pojazdów osobowych. Ulica zostanie zrobiona na całej długości pomiędzy ulicami Sąsiedzką i Pogodną – w sumie 360 metrów. To wspólna inwestycja Miasta i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ten drugi wykona m.in. przewody sieci wodociągowej i przyłącza do posesji, a także przyłącza kanalizacyjne do posesji, które jeszcze ich nie mają. Koszt inwestycji 2,3 mln złotych obejmuje także prace ZWiK. Prace zaczęły się na przełomie kwietnia i maja. Planowo potrwają osiem miesięcy.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Uznamski Festiwal Muzyki świętuje na słonecznej wyspie Uznam ponad trzydziestoma koncertami litewsko-niemieckie więzi

Uznamski Festiwal Muzyki zaprasza w dniach od 19 września do 9 października 2021 r. na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.