Strona główna / Lokalne / ETZT: w Świnoujściu przybędzie 50 rowerowych stojaków

ETZT: w Świnoujściu przybędzie 50 rowerowych stojaków

W naszym mieście rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ciągu najbliższych dni w całym mieście pojawią się kolejne stojaki na rowery. Będzie ich pół setki.

Polityka zrównoważonego transportu, wzrost zainteresowania użytkowaniem rowerów na co dzień, stawia przed nami nowe wyzwania. Dlatego ciągle pracujemy nad rozwojem infrastruktury umożliwiającej korzystanie z rowerów – mówi Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście.

Na ulicach naszego miasta wciąż przybywa jednośladów. Koniecznością staje się zatem zwiększenie liczby stojaków na rowery, bo dobry stojak to podstawowy element infrastruktury rowerowej. Od dzisiaj do poniedziałku we wszystkich częściach miasta będą montowane kolejne stojaki. Stojaki są w formie odwróconej litery U. Taki model umożliwia wygodne oparcie i bezpieczne przypięcie rowerów za ramę i koło, niezależnie od typu jednośladu. Stojak jest trwale związany z gruntem.

Dodatkowo zamontowanych będzie w naszym mieście  50 stojaków. Łączny koszt zakupu i montażu stojaków to 33 763, 50 zł brutto. Obecnie w Świnoujściu jest już 750 stojaków. Każdy miłośnik rowerów znajdzie zatem miejsce, w którym będzie mógł zostawić swój rower.

Tekst: BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Karsibór. Nurkowie wyciągają z wody akumulatory i opony samochodowe

Kilkanaście akumulatorów i prawie 250 starych opon leżało na dnie tuż przy budowanej nowej przystani …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.