Strona główna / Lokalne / Nowe ambulanse dla zachodniopomorskich ratowników medycznych

Nowe ambulanse dla zachodniopomorskich ratowników medycznych

Nowe ambulanse typu C, czyli ruchome jednostki intensywnej opieki trafiły dziś do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda Zbigniew Bogucki wraz z posłami Czesławem Hocem, Leszkiem Dobrzyńskim i Arturem Szałabawką oraz dyrektorem WSPR Romanem Pałką przekazał kluczyki do 10 ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego z filii WSPR w Szczecinie, Nowogardzie, Dębnie, Resku, Sławnie, Koszalinie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Drawsku Pomorskim.

– Ambulanse ratunkowe to narzędzie Państwa pracy, dlatego tak ważne jest, żeby był to sprzęt najwyższej jakości – taki jak ten, by choć w części ułatwić Wam niezwykle odpowiedzialne i trudne zadanie, jakim jest ratowanie życia i zdrowia – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki zwracając się do ratowników medycznych.

Ambulanse ratunkowe wraz z wyposażeniem medycznym zostały kupione dzięki dofinansowaniu w wysokości 5 200 000 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ze środków pozostających w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

Każdy z pojazdów został wyposażony w respirator, defibrylator, krzesełko kardiologiczne, pompę infuzyjną i ssak. Dodatkowo na potrzeby pracy zespołów ratownictwa medycznego kupiono 16 tys. maseczek FFP2 oraz 3847 kompletnych kombinezonów ochronnych.

Wojewoda Zbigniew Bogucki podziękował ratownikom medycznym za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność w czasie pandemii: – Kłaniam się Państwu w pas i dziękuję w imieniu rządu i mieszkańców za pracę, jaką wykonujecie – dodał wojewoda.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Jeden komentarz

  1. Dla Świnoujścia chociaż jedna z tych nowych karetek by się przydała bo póki co do ataków padaczki czy zasłabnięć jeździ STRAŻ POŻARNA. Powód? Notoryczny brak wolnych karetek pogotowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.