Strona główna / Lokalne / Od 1 października otwarta będzie ogrzewalnia w Świnoujściu

Od 1 października otwarta będzie ogrzewalnia w Świnoujściu

1 października działalność wznawia ogrzewalnia przy ul. Portowej 10 w Świnoujściu. Otwarta będzie w godz. 18.00-8.00.

Od osób, które chcą skorzystać z ogrzewalni nie jest wymagane skierowanie. W obiekcie znajduje się sala wspólna, pokój wychowawców, sanitariaty wraz z toaletą i prysznicem.

Korzystający z ogrzewalni mogą otrzymać tam czyste ubranie, środki czystości oraz skorzystać z prysznica. Wychowawcy czuwają nad bezpieczeństwem przebywających tam osób, udzielą także wszelkiej pomocy w kwestii powiadomienia odpowiednich służb o konieczności udzielenia pomocy medycznej. Obiekt będzie otwarty do 30 kwietnia 2022 roku.

Niezmiennie działa również schronisko dla osób bezdomnych przy ul. Portowej 10. Warunkiem przyjęcia do schroniska jest skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Takie skierowanie wystawiane jest przez MOPR osobie, której ostatni meldunek stały był w Świnoujściu. Warunkiem pobytu w schronisku jest całkowita abstynencja od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Lokatorzy schroniska mogą w trakcie pobytu skorzystać z pomocy przy załatwianiu wszystkich koniecznych spraw: administracyjnych, medycznych, podjęcia terapii uzależnień, związanych z uregulowaniem sytuacji mieszkaniowej, pomocy przy szukaniu zatrudnienia.

Zobacz również

Grupa Morska: 2000 zł nagrody w konkursie choinkowym dla szkół

„Niedawno skierowaliśmy do Prezydenta wniosek o organizację konkursu dla dzieci, który polegałby na utworzeniu kompozycji …

Jeden komentarz

  1. WYCHOWAWCY NOŻ K….. !!!!!!!! NIE MOGĘ !!!!!!!!!!!!!!! KOMUNA JAK SIĘ PATRZY, TOŻ TO BARBARZYŃSTWO PIERWSZEJ WODY !!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.