Strona główna / Lokalne / System Życia w szkłach podstawowych

System Życia w szkłach podstawowych

Koniec wakacji dla ratowników wodnych to kolejny etap projektu edukacyjnego jaki realizowany jest w naszym Mieście wspólnie z Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. oraz Stowarzyszeniem WinKids.


Organizatorzy w ramach projektu przeszkolą we wszystkich szkołach uczniów – roczniki klas IV. Będą poszukiwać mistrza w udzielaniu pierwszej pomocy, gdzie podczas spotkań na specjalnych fantomach z pomiarem efektywności każdy uczeń będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności oraz przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Działania takie w naszym mieście jakie podejmuje WOPR Świnoujście wspólnie ze swoimi partnerami (GAZ-SYSTEM S.A. oraz stowarzyszenie WinKids) realizowane są od kilkunastu lat. W sumie przeszkolonych zostało kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest podstawowym działaniem do przyjazdu wykwalifikowanych służb medycznych w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia. Niestety jak wynika ze statystyk tylko co piąty Polak deklaruje pewność swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Organizatorzy podkreślają, że działania takie z całą pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich. W ramach tegorocznej akcji System Życia zostanie przeszkolonych ponad 1000 uczniów ze Świnoujścia.

#TerminalLNG #GAZSYSTEM #BalticPipe

 

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.