Strona główna / Lokalne / Polscy i niemieccy ratownicy będą ćwiczyli w Uznam Arenie

Polscy i niemieccy ratownicy będą ćwiczyli w Uznam Arenie

W związku z transgranicznymi ćwiczeniami pandemicznymi DIADEM 2021 w sobotę 23 października 2021, w godzinach 8.00 – 17.00 na ulicy Szkolnej można spodziewać się utrudnień w ruchu. Powodem będzie wzmożony ruch pojazdów grup ratownictwa.

DIADEM 2021 jest organizowany przez Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie oraz Niemiecki Czerwony Krzyż Meklemburgii Przedpomorza. Ćwiczenia potrwają od 22 do 24 października 2021 r.  Po polskiej stronie odbędą się w sobotę na terenie Uznam Areny. Dyrekcja OSiR Wyspiarz zapewnia, że mimo to, basen będzie w tym dniu czynny normalnie.

– Celem tych ćwiczeń jest sprawdzenie umiejętności praktycznych służb humanitarnych i ratowniczych obu stowarzyszeń w sytuacji wyzwań epidemicznych i pandemicznych oraz wzmocnienie wspólnej ochrony ludności na polsko – niemieckim pograniczu – podkreślają organizatorzy.

Pierwsza część obejmuje ćwiczenia praktyczne. Druga składać się będzie z kilku modułów szkoleniowych dotyczących między innymi: zagrożeń epidemicznych, opieki nad osobami starszymi i schorowanymi, wymagającymi specjalnego traktowania oraz kwestii dotyczącej struktury i funkcjonowania szeroko rozumianych systemów ochrony ludności w obu krajach.

Ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla Grup Ratownictwa PCK i DRK.

W zabezpieczenie przebiegu DIADEM 2021 zaangażowane zostały Komenda Miejska Policji w Świnoujściu i Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Świnoujście.

WZK UM Świnoujście

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.