Strona główna / Lokalne / Kolejne sukcesy zawodników sekcji LA OSiR „Wyspiarz”

Kolejne sukcesy zawodników sekcji LA OSiR „Wyspiarz”

W miniony weekend na malowniczo położonym stadionie lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie odbył się Jesienny Miting Lekkoatletyczny, który zakończył sezon startowy na otwartych obiektach sportowych.

Zawody zgromadziły na starcie ponad 400 zawodników z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego uczestniczących w programie Lekkoatletyka dla Każdego.

I tym razem nasi lekkoatleci zaprezentowali się rewelacyjnie. Pokazali niesłychaną wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy, co zaprocentowało uzyskaniem wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Swoją formę świnoujscy lekkoatleci zawdzięczają systematycznym treningom organizowanym przez klub OSiR “Wyspiarz”, udział w obozach szkoleniowych w okresie wakacji oraz startom w zawodach, które umożliwiają budowanie formy sportowej.

Fantastycznie zaprezentował się nasz tegoroczny Wicemistrz Polski z Sieradza w skoku wzwyż, w kategorii U14 – Franciszek Gralak, który na zawodach poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy pokonując poprzeczkę na wysokości 163 cm. Uzyskany w tym sezonie wynik zagwarantował mu I miejsce w rankingu PZLA.

Klasą dla siebie okazała się również Justyna Guzenda w biegu na 300 m w kategorii U14. Justyna wygrywając z dużą przewagą nad rywalkami poprawiła swój rekord życiowy uzyskując bardzo dobry wynik 45,91.

Kolejny znakomity występ zaprezentował w kategorii U16 Dawid Pecyna wygrywając bieg na 1000 m z wynikiem 2,48,50 ( r.ż). Aktualny Mistrz Województwa w biegu na 300 m, Wicemistrz Województwa w biegu na 600 m i Wicemistrz Województwa w biegach przełajowych na dystansie 1000 m.

Najmłodsza nasza zawodniczka Helenka Grudzień w kategorii U10 nie dała szansy rywalkom i zwyciężyła w dwóch konkurencjach: w biegu na 60 m uzyskała wynik 9,71 ( jej rekord życiowy wynosi 9,51 – co jest najlepszym wynikiem w tegorocznych tabelach PZLA w jej kategorii wiekowej) oraz w skoku w dal z wynikiem 3,33cm.

Na uwagę zasługują również bardzo wartościowe wyniki:

Julii Jagusz w biegu na 300 m w kategorii U12 – 51,42 –  II miejsce w zawodach

Leny Szepke w skoku wzwyż w kategorii U14 – 135 cm – II miejsce w zawodach

Julii Jagusz w skoku w dal w kategorii U 12 – 3,99 cm – II miejsce w zawodach

Jessici Dackard – debiutującej na dystansie 300 m z bardzo dobrym wynikiem 52,46 – IV miejsce w zawodach. Jessica jest bardzo dobrze zapowiadającą się sprinterką.

Nasz klub reprezentowała 22 osobowa grupa w składzie: Justyna Guzenda, Natalia Koszykowska, Lena Szepke, Jessica Dackard, Adam Grudzień, Franciszek Gralak, Magda Karpińska, Dawid Pecyna, Kajetan Rupar, Oliwia Czerniawska , Pola Miszel, Martyna Tałanda, Michalina Rewaj, Rafał Kowawlczyk, Łucja Kita, Michał Bajek, Julia Jagusz, Wiktoria Kanclerz, Helena Gudzień, Gabriela Salamonik, Małgorzata Błachnio, Aleksandra Pancer.

Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Zobacz również

Mikołajkowy parkrun

Sobotni poranek zgromadził w Parku Zdrojowym sporą grupę Pań Mikołajowych i Panów Mikołajów blisko 50 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.