Strona główna / Lokalne / Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca prosi o zrozumienie i cierpliwość

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca prosi o zrozumienie i cierpliwość

Do końca listopada wznowiony zostanie przejazd przez byłe przejście graniczne Świnoujście – Garz. Na kolejnym odcinku modernizowanej ulicy Grunwaldzkiej, czyli pomiędzy ulicami Krzywa i Wielkopolska, ruch samochodowy ma być wznowiony w styczniu.

Wzdłuż tego odcinka trwają prace związane z wymianą sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Wykonawca rozpoczyna już także roboty w samej drodze na odcinku pomiędzy ulicami Krzywą i Wielkopolską. Położenie tam sieci wodno-kanalizacyjne i deszczowej może potrwać 4 tygodnie.

– To nie są łatwe prace, ponieważ stare magistrale sanitarne i wodociągowe są położone bardzo głęboko – mówi kierownik budowy Mariusz Jażdżewski. – Miejscami nawet na głębokości pięciu metrów. Dlatego prosimy mieszkańców o zrozumienie i cierpliwość. Robimy wszystko, aby jak najszybciej zakończyć tę inwestycję.

Jeśli tylko pozwoli  na to pogoda, to w połowie listopada wykonawca planuje położenie na jezdni pierwszych warstw asfaltowych.

– A jeśli nawet z uwagi na aurę będzie to niemożliwe, to i tak przygotujemy ten odcinek na tyle, aby był przejezdny – dodaje kierownik.

Na początku listopada wykonawca zacznie też roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada (ale bez samego skrzyżowania) w kierunku Nowokarsiborskiej (na wysokości dawnego dworca kolejowego). Potrwają do końca marca przyszłego roku.

Objazd tego odcinka będzie prowadził z centrum miasta przez ulicę Karsiborską i Nowokarsiborską, a od strony ulicy Krzywej przez ulicę Wielkopolską.

Aktualnie ustalana jest objazdowa trasa autobusów miejskich. Jeszcze przed rozpoczęciem robót poinformujemy Państwa, którędy będzie jechał autobus i gdzie będą przystanki.

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.