Strona główna / Lokalne / Konsultacje społeczne: Po spotkaniu z mieszkańcami

Konsultacje społeczne: Po spotkaniu z mieszkańcami

20.10.2021 r. w Miejskim Domu Kultury odbyły się konsultacje społeczne Twój Ruch z mieszkańcami lewobrzeża. Celem spotkania było przedstawienie mieszkańcom założeń Koncepcji Systemu Zarządzania Ruchem w Świnoujściu.

Po prezentacji Naczelnika Wydziału Inwestycji Miejskich Rafała Łysiaka na temat scenariuszy przyszłych rozwiązań komunikacyjnych rozpoczęło się zdawanie pytań przez mieszkańców i dyskusja na temat przyszłości komunikacyjnej miasta.

Pytania, uwagi i propozycje były bardzo różnorodne i dotyczyły między innymi sposobów uspokojenia ruchu w mieście, układu dróg po otwarciu tunelu i sterowania ruchem w mieście przy wykorzystaniu tzw. ITS-ów czyli Inteligentnych Systemów Transportowych, koncepcji dróg jednokierunkowych, parkingu buforowego przy węźle przesiadkowym i parkingu przy ul. Rybaki.

Mieszkańcy pytali także o bezpieczeństwo uczestników pogrzebu podczas przejścia przez obwodnicę wschodnią oraz podczas wypadku w tunelu. Ze strony mieszkańców pojawiła się także propozycja opracowania skróconych wersji scenariuszy
i przygotowania ich dla mieszkańców.

Na wszystkie pytania i wątpliwości odpowiedzi udzielili Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Barbara Michalska, Naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Rafał Łysiak i p.o. Naczelnika Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Jacek Antczak.

Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Barbara Michalska podkreśliła, że mamy bardzo dobry układ dróg, natomiast obecnie ważne jest komu przydzielimy przywileje wybierając, a potem wdrażając konkretny scenariusz. Po zakończeniu już spotkania jeden z mieszkańców przedstawił odważną wizję zbudowania deptaku na ul. Władysława IV z podziemnym tunelem dla samochodów.

Konsultacje Twój Ruch wciąż trwają i nadal jeszcze można wysyłać propozycje i uwagi na skrzynkę konsultacje@um.swinujscie.pl oraz wkładać je do niebieskiego pudełka, które znajduje się na parterze budynku Urzędu Miasta Świnoujście.

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.