Strona główna / Lokalne / Prawie 8,5 tys. mieszkańców Świnoujścia z Bonem Seniora

Prawie 8,5 tys. mieszkańców Świnoujścia z Bonem Seniora

Do 18 października wypłacono 8.357 świadczeń na kwotę 2.507.100 zł. Pięć wniosków oczekuje jeszcze na uzupełnienie przez wnioskodawców i rozpatrzenie.

– Realizacja tegorocznej uchwały Rady Miasta Świnoujście w sprawie zasad udzielania świadczenia pieniężnego „Bon Wyspiarza Seniora” przebiegała sprawnie, bez opóźnień i z dużym zaangażowaniem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – podkreśla Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, że tak wielu mieszkańców mogło otrzymać te dodatkowe kilkaset złotych i przeznaczyć je na zakup leków lub inne niezbędne wydatki.

Jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł, dedykowane jest mieszkańcom Świnoujścia, którzy w roku 2021 r. kończyli 65 lub więcej lat oraz w dniu składania wniosku stale zamieszkiwali na terenie Gminy Miasto Świnoujście przez co najmniej 12 miesięcy. Mieszkańcy Świnoujścia nie posiadający zameldowania w naszym mieście obowiązani byli do dołączenia do wniosku dokumentów potwierdzających fakt stałego zamieszkiwania na terenie Świnoujścia od co najmniej roku. Wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia „Bon Wyspiarza Seniora” można było składać w okresie od 1 lipca do 30 września 2021 r. Były one regularnie odbierane przez pracowników MOPR. Następnie niezwłocznie rejestrowane oraz weryfikowane. W przypadku spełnienia obu kryteriów, tj. wymaganego wieku i zamieszkiwania w Świnoujściu co najmniej od 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku, świadczenie było przyznawane i wypłacane przelewem na numer rachunku bankowego lub przekazem pocztowym. Jeżeli wniosek był nieprawidłowo wypełniony lub nie dołączono do wniosku wymaganych dodatkowych dokumentów, do wnioskodawcy, wysyłane było wezwanie o jego uzupełnienie. W sytuacji niezastosowania się do wezwania lub złożenia wniosku po terminie, wniosek pozostawiany był bez rozpatrzenia. Termin wypłaty świadczenia, zgodnie z postanowieniem zawartym w uchwale, ustalony został na 3 miesiące od pozytywnej weryfikacji uprawnień do świadczenia.

– W tym roku złożono 8.463 wniosków o przyznanie tego jednorazowego świadczenia – mówi Paweł Sujka, Zastępca Prezydenta Miasta. – W lipcu złożonych zostało 7.258 wniosków, w sierpniu 848 wniosków, we wrześniu 353 wnioski, w październiku 4 wnioski. Nie wszystkie były poprawnie wypełnione, a do części brakowało dokumentów. Znacząca większość wniosków została pozytywnie rozpatrzona. Negatywnie zweryfikowano 36 wniosków ze względu na wiek wnioskodawcy – poniżej 65 lat, 7 wniosków ze względu na zamieszkiwanie w innej miejscowości, 4 wnioski złożone zostały po terminie, a 22 pozostawiono bez rozpatrzenia z powodu nieuzupełnienia wniosku. Ponadto, 34 świadczenia nie zostały wypłacone z powodu śmierci osób uprawnionych. Do 18 października wypłacono 8.357 świadczeń na łączną kwotę 2.507.100 zł.

Bon Seniora wypłacany jest z budżetu miasta od czterech lat z inicjatywy Prezydenta Miasta oraz radnych Grupa Morska Cała Naprzód i Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.