Strona główna / Lokalne / Konsultacje społeczne: Co wydarzyło się podczas spotkania w Karsiborze?

Konsultacje społeczne: Co wydarzyło się podczas spotkania w Karsiborze?

W ramach konsultacji społecznych Twój Ruch, dotyczących Koncepcji Systemu Zarządzania Ruchem w Świnoujściu, w dniu 20 października 2021 r. odbyło się drugie już spotkanie z mieszkańcami Karsiboru. Na spotkanie przybyło ponad 60 osób.

Po prezentacji na temat scenariuszy komunikacyjnych, którą przedstawił Naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Rafał Łysiak rozpoczęła się dyskusja i seria pytań. Mieszkańcy proponowali między innymi żeby w dzielnicy nadmorskiej samochody miały możliwość poruszania się do godziny 16.00, a po tej godzinie dzielnica byłaby dostępna jedynie dla pieszych i rowerzystów.  Wysunięto także propozycję aby węzeł przesiadkowy był kolejnym przystankiem dla mieszkańców Karsiboru. Uważają oni, że w przeciwnym razie karsiborzanie nie będą korzystali z komunikacji miejskiej, a nadal z własnych samochodów, co tym samym nie wpłynie na ograniczenie liczby samochodów. Jeden z mieszkańców podzielił się pomysłem na utworzenie sezonowej komunikacji wodnej typu tramwaj wodny ponieważ uważa, ze zainteresowanie byłoby bardzo duże.

Wiele pytań dotyczyło także spraw związanych z komunikacją autobusową. Prezes Komunikacji Autobusowej sp. z o.o. Elżbieta Bogdanowicz zaprezentowała propozycję sieci autobusowej po otwarciu tunelu. Przedstawiła propozycję tzw. wariantu bezpośredniego i przesiadkowego. Ten ostatni ze względów ekonomicznych jest w tej chwili najbardziej prawdopodobny.  Mieszkańcy pytali między innymi o intensywność kursowania autobusów, lamp solarnych na przystankach i dachów na wiatach przystankowych. Prezes Komunikacji Autobusowej zapewniła, że każda trasa autobusowa jest weryfikowana na bieżąco i wszelkie zmiany, w miarę możliwości, będą dokonywane. Powiedziała także, że spółka przewiduje wprowadzenie biletu 24 godzinnego i miesięcznego oraz linii nocnej ze Świnoujścia do Karsiboru. Na prośbę o to by w sezonie letnim powstała bezpośrednia linia autobusowa do plaży w Warszowie mieszkańcy otrzymali negatywną odpowiedź. Jedna z mieszkanek Karsiboru zwróciła także uwagę, że czasem występują problemy z dowozem dzieci do i ze szkoły autobusami. Prezes Komunikacji poinformowała, że jest na bieżąco w kontakcie z dyrekcją szkół otrzymując rozkład zajęć dzieci, ale raz jeszcze zweryfikuje poruszony problem. Spółka w swoich planach przewiduje wprowadzenie krótszych autobusów i dodatkowo innych form współpracy z przewoźnikami. Podsumowując Prezes Komunikacji Autobusowej podkreśliła, że na bieżąco spółka poszukuje środków finansowych na zakup nowych autobusów ale jednocześnie wskazała, że spółka musi radzić sobie z brakami kadrowymi  wśród kierowców w związku z bliskością konkurencyjnej firmy UBB.

Na koniec spotkania mieszkańcy Karsiboru podjęli decyzje o wyborze scenariusza. Według karsiborzan najbardziej odpowiedni byłby scenariusz zorientowany na mieszkańca pod warunkiem bardzo dobrze działającej komunikacji autobusowej.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

Program Czyste Powietrze. Świnoujście na ostatnim miejscu

Tak źle nie jest w żadnej polskiej gminie. Spośród 2477 gmin w kraju, Świnoujście w …

4 komentarze

  1. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

    Pogonić na kopach to urzędnicze oszołomstwo.
    Niech przybłędy wracają do siebie tak skąd wyemigrowali…

  2. tramwaj wodny ku…..a co ten czlowiek ma w glowie

  3. Znowu próba rowerowych terrorystów do blokowania kolejnego terenu. Co mieszkańcom do dzielnicy nadmorskiej? Tam mieszkają i przebywają głównie kuracjusze, wczasowicze i turyści i trzeba zadbać o ich wygodę. Przyjeżdżają i wyjeżdżają o różnych porach dnia i nocy. Część z nich z uwagi na stan zdrowia i wiek może poruszać się wyłącznie pojazdami mechanicznymi. Niech różni nawiedzeni nie urządzają im życia.

    • Oto chodzi by Ci z zachodu mogli jeździć samochodami gdzie chcą i poczym chcą a wy polaczki Z BUTA zapieprzać by zdążyć na czas podcierać im cztery litery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.