Strona główna / Lokalne / Od teraz każda alejka w Parku Zdrojowym ma swoją nazwę

Od teraz każda alejka w Parku Zdrojowym ma swoją nazwę

75 tabliczek z nazwami alejek zamontowano w zrewitalizowanej części Parku Zdrojowego; począwszy od ulicy Krzywoustego w kierunku Jachtowej. Część znajduje się na lampach, inne na specjalnie w tym celu zamontowanych słupkach. Wygląd tabliczek jest zgodny z uchwałą tzw. krajobrazow

Poszczególne alejki nazywają się teraz Bukowa, Kwiatowa, Cisowa, Kasztanowa, Topolowa, Dębowa, Paprociowa, Wiązowa, Parkowa, Olszowa oraz Sportowa i Piknikowa. Koszt jednej tabliczki wraz z montażem to 202 zł. za te montowane na lampach i 408 złotych za te na słupkach.

– W miejscach gdzie nie było lamp, a powinna być tabliczka z nazwą alejki, musieliśmy zamontować słupki, zrobić pod nie tzw. wylewki itp. Stąd różnica w kosztach – wyjaśnia Agnieszka Tałanda z Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście.

Tabliczki zamontowali pracownicy PRD Świnoujście.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Program Czyste Powietrze. Świnoujście na ostatnim miejscu

Tak źle nie jest w żadnej polskiej gminie. Spośród 2477 gmin w kraju, Świnoujście w …

Jeden komentarz

  1. Woow. Miasto nie ma na co pieniędzy wydawać? Wydajcie jeszcze raz tyle by kazda lawka i śmietnik mialy swoj nr skoro stoi przy alei. Po co komu te nazwy? Juz widzę jak turysta z kraju będzie tlumaczył operatorowi tel.112 , że na Alei Cisowej jest potrzebna karetka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.