Strona główna / Lokalne / Uchwała krajobrazowa. Czy ekran reklamowy przy przeprawie promowej powinien być wyłączony?

Uchwała krajobrazowa. Czy ekran reklamowy przy przeprawie promowej powinien być wyłączony?

Po artykule opublikowanym na portalu swinoujskie.info o konieczności usunięcia banerów dotyczących sprzeciwu budowie terminala kontenerowego napisał do nas jeden z mieszkańców, który uważa, że nie wszyscy mieszkańcy są traktowani jednakowo.

– Pisaliście dzisiaj o ludziach, którzy muszą ściągnąć banery bo protestują w ten sposób przeciwko budowie terminala. A ja chciałem zapytać się dlaczego reklama świetlna na przeprawie promowej wciąż razi kierowców? Ekran zainstalowany jest przy ul. Wodnej i od kilku lat razi kierowców jaskrawymi komunikatami i reklamami – pisze mieszkaniec.

Faktycznie uchwała krajobrazowa obowiązująca w Świnoujściu zakazuje stosowania źródeł światła, które emitują światło pulsacyjne i błyskowe oraz emitują światło o luminacji powierzchni większej niż 3000 cd/m2 w dzień i 400 cd/m2 w nocy. Uchwała także zakazuje stosowania ekranów i wyświetlaczy o zmiennym obrazie, w których obraz zmieniany jest częściej niż co 10 sekund.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

3 komentarze

  1. Uchwała jest potrzebna ale to jest bubel prawny do wyciągania pieniędzy od przedsiębiorców i to dość nieudolnie sądząc po banerach wiszących w mieście. Zdjęte natomiast banery odsłoniły paskudne często zniszczone elewacje. Nikt nie nakazuje ich naprawy. Nie powiedziałabym żeby poprawiła się estetyka w mieście

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Ta ustawa jest nielegalna, można ją olać ciepłym moczem.

  3. Rzeczywiście, interesujące. Chyba, że ekrany zmieniają się co 10 sekund.

    Poza tym jeśli dobrze rozumiem tekst artykułu, w uchwale – usunięto reklamy na zwykłych banerach, ale reklamy na elektronicznych ekranach są jakieś lepsze i mogą być jeśli zmieniają się co najmniej co 10 sekund? Przecież one bardziej rażą w oczy.

    PS. Uchwała krajobrazowa jest OK, żeby nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.