Strona główna / Lokalne / W tym roku nie będzie dodatkowych ozdób świątecznych

W tym roku nie będzie dodatkowych ozdób świątecznych

Rozpoczął się montaż świątecznych ozdób na ulicach miasta. Wszystkie dekoracje świetlne mają  być gotowe do 6 grudnia.

– Dekoracje instalowane są na terenie miasta od 8 listopada. Zakończenie pełnego wystroju świątecznego planowane jest na 6 grudnia. Jak co roku, efekt będzie zachwycał mieszkańców. Będą to sprawdzone i atrakcyjne wizualnie świąteczne dekoracje z zasobów miasta. Dodatkowe zakupy ani wynajem nie są obecnie planowane – informują urzędnicy.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tegoroczne ozdoby świąteczne będą podzielone na dwie grupy. Pierwsze to tzw. nieiluminacyjne, czyli ozdoby  w donicach, na rondach, świeże choinki itp.

Drugie to świetlne, a więc choinki z oświetleniem, kurtyny świetlne na drzewach, ozdoby na lampach ulicznych itp.

Zobacz również

Terminal Promowy w Świnoujściu przyjmie największe promy pływające po Bałtyku

Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uczestniczył w konferencji „Perspektywy polskiego …

4 komentarze

  1. Drożeje wszystko, w tym prąd a miasto wiesza ozdóbki świąteczne. Gratuluję pomysłu.

    • Malkontent. Wywieszenie i koszt użytkowania tych ozdób to znikoma rzecz patrząc na budżet miasta, a jak o wiele poprawia nastrój – mieszkańców i gości. Gdyby mniej tego typu atrakcji, byłoby mniej gości, a mieszkańcy woleliby mieszkać w innych miastach -> dochody miasta by spadły. Wychodzi na to, że takimi małymi akcjami miasto jest tak naprawdę “na plus” (więcej gości i mieszkańców -> więcej wpływów) -> a więc w ostatecznym rozrachunku to zysk dla miasta i ludzi w nim przebywających.

      Naprawdę wystarczy czasem odrobina dobrej woli, aby nie patrzeć krótkowzrocznie. Poza tym życzę więcej uśmiechu na co dzień i doceniania małych rzeczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.