Strona główna / Lokalne / Dawna „Fregata” została sprzedana. Wiemy za ile

Dawna „Fregata” została sprzedana. Wiemy za ile

Za 14,7 mln złotych netto Miasto sprzedało w przetargu teren byłego zakładu opieki długoterminowej przy ulicy Żeromskiego. Cena wywoławcza wynosiła 10 mln złotych netto. Nowy właściciel nie będzie mógł tam wybudować apartamentów na sprzedaż.

Wadium do przetargu wpłaciło czworo oferentów, do samego przetargu przystąpiło trzech chętnych.

Na działce znajduje się 4-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej niecałe 1800 metrów kwadratowych. Budynek powstał w 1912 roku. W 1968 roku został przebudowany.

Nieruchomość znajduje się w strefie uzdrowiskowej A, a sam budynek jest wpisany do ewidencji zabytków. To oznacza, że wszelkie plany inwestycyjne dotyczące zabudowy muszą być uzgadniane ze służbami konserwatorskimi.

Nabywca musi zachować parametry (wielkość) budynku. Zgodnie z zapisami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania może prowadzić usługi turystyczno- wypoczynkowe w zabudowie pensjonatowej z obowiązującą towarzyszącą działalnością leczniczo – sanatoryjną i/lub odnowy biologicznej. Jest także zobowiązany do zachowania istniejącej na działce istniejącej zieleni wysokiej.

W umowie sprzedaży nabywca zostanie zobowiązany do zagospodarowania nieruchomości zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego i rozpoczęcia działalności w terminie 60 miesięcy od dnia kupna. Jeśli nie dotrzyma zobowiązania, wówczas będzie musiał zapłaci karę umowną w wysokości 50 procent ceny sprzedaży.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.