Strona główna / Lokalne / Karsibór. Zobacz, jak powstaje nowa baza dla rybaków

Karsibór. Zobacz, jak powstaje nowa baza dla rybaków

Wykonawca nowej przystani dla rybaków przy ulicy 1 Maja w Karsiborze kończy już wbijanie ścianek szczelnych pod przyszłe nabrzeże. Gotowe są już także rury pod pływające pomosty.

Kolejnym etapem będą prace refulacyjne i tzw. zasypy, czyli formowanie nabrzeża, które będzie od brzegu do ścianek szczelnych. Linia cumownicza nowego nabrzeża będzie o około 25 metrów wysunięta w głąb wody w stosunku do poprzedniego. Na terenie bazy będzie 5 stanowisk rozładunkowych (magazyny wyładunkowe i magazyny sprzętu rybackiego) dla kutrów o maksymalnej długości 12,0 m oraz zanurzeniu do 2,5 m. Dodatkowo powstanie pomost pływający o długości około 36 metrów, przy którym będą mogły cumować mniejsze jednostki.

Termin zakończenia budowy to sierpień 2022. Przypomnijmy, że 100 procent wartości inwestycji netto jest finansowana ze środków zewnętrznych – Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020. Wykonawcą nowej bazy dla rybaków jest firma STRABAG.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.