Strona główna / Bez kategorii / Obajtek: w Polsce paliwo będzie jeszcze tańsze
Foto: PAP/Albert Zawada

Obajtek: w Polsce paliwo będzie jeszcze tańsze

Premier zapowiedział od 1 lutego obniżkę VAT z 23 do 8 proc. i my będziemy tę podwyżkę szybko implementować. W Polsce paliwo będzie jeszcze tańsze – powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek na antenie Polskiego Radia.

„To bardzo ważne dla całej gospodarki, bo paliwo jest cenotwórcze” – powiedział w radiowej Jedynce prezes Orlenu, zapowiadając, że obniżka VAT ma szybko znaleźć odzwierciedlenie w niższych cenach na stacjach benzynowych.

Podkreślił, że „już teraz w Polsce mamy najtańsze paliwo w Europie”. Wspomniał też, że Niemcy przyjeżdżają, by zaopatrywać się na polskich stacjach.

Prezes Orlenu dodał, że jego spółka zakupiła 19 mln praw do emisji dwutlenku węgla po 23 euro.

„W tej chwili są one warte po 80 euro. A my dzięki temu zakupowi możemy utrzymywać niskie ceny paliwa” – poinformował.

Według Daniela Obajtka cena paliw w 80 proc. zależy od posunięć strony rządowej, a w 20 proc. od Orlenu. Zapewnił, że paliwowej spółce nie zależy na wysokich cenach.

„Ja ma prowadzić firmę tak, by generowała zyski, ale je się nie zawsze wypracowuje marżą, można też szerokim wolumenem sprzedaży” – powiedział.(PAP)

lui/ jann/

Zobacz również

Zgłoś swoją miejscowość do programu Pracownie Orange. Zyskaj wsparcie w rozwoju działań lokalnych

Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa …

Jeden komentarz

  1. Ano będzie niższe będzie.. To kwestia kilku dni. Skoro obiecał to tak bedzie. To prawy człowiek, wywiązuje się z obietnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.