Strona główna / Lokalne / Zachodniopomorscy żeglarze podsumowali sezon

Zachodniopomorscy żeglarze podsumowali sezon

W sobotę 22 stycznia w Starej Rzeźni na Łasztowni w Szczecinie odbyła się ceremonia wręczenia dorocznych Żeglarskich Nagród Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (ZOZŻ). Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, na tegorocznej Gali pojawiło się blisko 100 osób w tym wiele młodzieży i dzieci z klubów żeglarskich Pomorza Zachodniego.

Przybyłych gości przywitał Prezes Związku Marcin Raubo, podsumował sezon i pogratulował wszystkim startów, osiągnieć i organizacji imprez. Następnie przystąpiono do wręczania nagród. Nagrody przyznano zawodnikom z klas olimpijskich i sportowych, trenerom oraz zawodnikom klas morskich i turystycznych. Uhonorowano organizatorów regat oraz wręczono podziękowania dla Prezydentów i Burmistrzów miast wspierających kluby żeglarskie i organizację regat.

Wręczono również medale 75-lecia ZOZŻ dla najbardziej zasłużonych żeglarzy i zawodników. Na zakończenie gali nagrodzono oczywiście Agnieszkę Skrzypulec, srebrną medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w klasie 470, zawodniczkę SEJK Pogoń Szczecin. Nagrody wręczali Marcin Raubo, Wojciech Denderski oraz Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. Prezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu Sławomir Strąkowski podziękował Prezesowi Związku za wkład w rozwój żeglarstwa i sportu na Pomorzu Zachodnim, podkreślając bardzo duży wkład wyników naszych zawodników w pozycję regionu w sporcie w Polsce.

Cieszy duża frekwencja i doskonała atmosfera, która panowała na sali oraz w kuluarach, gdzie uczestnicy po ceremonii jeszcze długo ze sobą rozmawiali i robili sobie zdjęcia na ściance prasowej Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.