Strona główna / Lokalne / Prefabrykaty do konstrukcji płyty jezdnej są już gotowe

Prefabrykaty do konstrukcji płyty jezdnej są już gotowe

Ponad 85 proc. prefabrykatów dla konstrukcji wewnętrznych w tunelu TBM zostało już wyprodukowanych w zakładzie prefabrykacji. Są to między innymi elementy pod płytę jezdną typu „U” oraz filigrany, a także płyty sufitowe. Z kolei w zakładzie STP trwa demontaż elementów systemu i wywożenie go z placu budowy.

W tunelu wydrążonym maszyną TBM trwają prace wiertnicze i instalacyjne rur mrożeniowych i technologicznych. Betonowane są wsporniki pod prefabrykaty. Uszczelniana jest też obudowa wykonana z tubingów. Na wyspie Uznam w komorze startowej trwają prace porządkowe, podobnie na odcinku rampy i tunelu w segmentach od S1 do S11.

Na Wyspie Wolin komora odbiorcza jest odwadniana i czyszczona. W tunelu wykonywanym metodą stropową – w segmentach R1 do R16 wyłączane są pompy i likwidowane studnie odwodnieniowe, montowane są progi zwalniające na rampie dojazdowej do tunelu. Przebudowywana i budowana jest sieć i uzbrojenie terenu oraz infrastruktury drogowej.

Foto: Tunel Świnoujście

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.