Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu otwarto nowy punkt przedszkola „Tygrysek”

W Świnoujściu otwarto nowy punkt przedszkola „Tygrysek”

Przedszkole jest jednym z 4 niepublicznych na terenie Świnoujścia. We wtorek uroczyście otwarto placówkę przy ul. Bohaterów Września 71-72.

Przedszkole ”TYGRYSEK” to alternatywna forma wychowania przedszkolnego, która oferuje zarówno opiekę jak i edukację dzieci.

Praca z dziećmi oparta jest na programie edukacyjnym zgodnym z podstawą programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych preferujących formy pozwalające na rozwój własny oraz indywidualnych umiejętności i predyspozycji dziecka.

W placówce priorytetem jest nauka języka niemieckiego i angielskiego dlatego zajęcia odbywają się w języku polskim, niemieckim i częściowo angielskim.

W Świnoujściu w roku szkolnym 2021/2022 nauką przedszkolną objętych jest ponad 1270 dzieci. Na terenie miasta mamy 6 przedszkoli prowadzonych przez gminę i 4 przedszkola niepubliczne.

Dopłata miesięczna z budżetu miasta na jedno dziecko uczęszczające do przedszkoli prywatnych, miesięcznie wynosi około 950 złotych.

Foto: Telewizja Zachodniopomorska

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.