Strona główna / Lokalne / Jak urządzić taras?

Jak urządzić taras?

Urządzanie tarasu to równie ciężkie zadanie co projektowanie wnętrza domu, dlatego najważniejszy jest pomysł. Postawić pergole tarasowe, wysunąć część dachu czy stworzyć zupełnie nowy? Jakie meble będą odpowiednie? To tylko nieliczne pytania stawiane podczas projektowania.

Odpowiedni moment na projekt

Rozważanie jak ma wyglądać taras, należy zacząć na etapie projektowania domu. Dlaczego tak wcześnie? Ponieważ aranżacja tego, co już mamy wcale nie jest takim prostym zadaniem. Warto rozważyć jego przeznaczenie. Dzięki temu zoptymalizujemy wymiary i przemieszczanie się po nim nie będzie uciążliwe. Niestety często otrzymujemy już gotową przestrzeń do zagospodarowania albo wielkość działki nie pozwala na to, co sobie wymarzymy, wówczas warto pamiętać o kilku wskazówkach.

Pergole tarasowe, dach a może zwykły parasol

Na początek weźmy rodzaj zadaszenia, ponieważ nie damy rady przez cały czas siedzieć w słońcu. Jednym z lepszych wyborów są pergole tarasowe. Wpływają one nie tylko na poprawę estetyki całości, ale zapewniają cień, chroniąc przed nadmiernym wpływem promieni. Na rynku są dostępne modele z ruchomym daszkiem, dzięki czemu można panele zsuwać i rozsuwać w zależności od aktualnych potrzeb. Alternatywą jest wysunięty dach domu, z pewnością jest trwalszy w porównaniu z pergolą, natomiast nie mamy możliwości operowania nim. Najtańszą opcją jest zakup parasola przeciwsłonecznego, niestety chroni przed promieniami tylko małą powierzchnię.

Dobór odpowiednich mebli ogrodowych i dodatków

Przed zakupem mebli postawmy sobie pytanie, co będziemy robić na tarasie. Czy ma posłużyć jako miejsce, w którym spokojnie wypijemy poranną kawę, czy może będziemy urządzać tam wieloosobowe imprezy? W zależności od odpowiedzi na to pytanie potrzebujemy odpowiednich mebli. Jeśli wybieramy pierwszą opcję, to warto skusić się na wygodne fotele oraz niski stolik kawowy, natomiast w drugim przypadku postawmy na większy stół umożliwiający pomieszczenie gości oraz na ławkę lub krzesła. Dysponując bardzo dużą ilością miejsca, można wydzielić dwie strefy. Nie należy zapominać także o dodatkach. Najlepiej sprawdzą się delikatne zasłony podkreślające elewację domu oraz oświetlenie budujące nastrój.

Zobacz również

Wstępnie policzono pieniądze zebrane przez WOŚP w Świnoujściu

Podczas 31. Finału WOŚP w Świnoujściu wolontariusze zebrali 194 800,00 zł – poinformował Harcerski Sztab WOŚP. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.