Strona główna / Lokalne / W Wolinie mieszkańcy wytańczyli rekord!

W Wolinie mieszkańcy wytańczyli rekord!

Polacy najlepiej tańczą poloneza! Ponad 530 par jednocześnie zatańczyło poloneza na wolińskich błoniach. W ten sposób mieszkańcy Wolina uczcili rocznicę Konstytucji 3 Maja. Pomysł na bicie rekordu narodził się spontanicznie i nie do końca wierzono, że uda się zaangażować ponad 1000 mieszkańców Wolina. Udało się!

W Wolinie (woj. zachodniopomorskie) we wtorek pobito rekord w jednoczesnym tańczeniu poloneza. Na błoniach położonych nad cieśniną Dziwną udało się to ponad 530 parom.

– Pomysł narodził się w wolińskiej bibliotece. Chcieliśmy pobić rekord. Padło na poloneza – mówi Agnieszka Peplińska – Kot, dyrektor wolińskiej biblioteki.

Bicie rekordu miało rozpoczął się o godzinie 13.30, jednak przesunięto je o kilkanaście minut, bo zabrakło kilkudziesięciu par. Na apel organizatorów, mieszkańcy ruszyli z pomocą w ratowaniu rekordu.

Dotychczasowy rekord należał do mieszkańców Słupcy (woj. wielkopolskie). Tam w 2018 roku poloneza zatańczyły 294 pary. Od wtorku ten rekord należy do mieszkańców Wolina.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

2 komentarze

  1. Ja ani razu nie tańczyłem w życiu poloneza. Nie byłem bowiem na własnej studniówce w roku 2008, w L.O. im. Mieszka I. Nie poszedłem na nią jako jedyny z klasy i jako jeden z nielicznych z rocznika 2008. Uciekałem nawet z prób poloneza przed studniówką.

  2. Brawo! Wielkie gratulacje dla Was

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.