Strona główna / Lokalne / Motylki” w jednostce Policji – czyli o zawodzie policjanta oraz bezpieczeństwie na drodze

Motylki” w jednostce Policji – czyli o zawodzie policjanta oraz bezpieczeństwie na drodze

Jak wygląda w środku radiowóz? Jak przebiegają ćwiczenia policyjnego psa służbowego? Dlaczego nie można przechodzić przez przejście dla pieszych z telefonem w ręku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znają już przedszkolaki z przedszkola „Motylek” w Świnoujściu, które odwiedziły świnoujską jednostkę Policji.

Wizyta przedszkolaków rozpoczęła się od prezentacji policyjnych radiowozów oraz motocykla. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu i sprawdzić, w jaki sposób działa megafon.

Następną atrakcją był pokaz umiejętności Izzy – czyli policyjnego psa służbowego, którego przewodnikiem jest asp. Grzegorz Krajewski. Przewodnik opowiedział także, jak wygląda policyjna służba z czworonożnym partnerem.

Pokazy przygotowane dla najmłodszych zakończyli policjanci odbywający aktualnie adaptację zawodową na terenie Świnoujścia, którzy zaprezentowali zestawy przeciwuderzeniowe.

Następnie dzieci zostały zaproszone na salę odpraw, gdzie odbył się krótki wykład na temat bezpieczeństwa na drodze. „Motylki” wykazały się ogromną wiedzą i bez problemu wskazywały, jak i gdzie należy przekraczać jezdnię oraz czego absolutnie robić na drodze nie wolno.

Spotkanie zakończyło się rozdaniem przez policjanta odblaskowych opasek, które pomogą zapewnić najmłodszym odpowiednią widoczność po zmroku.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.