Strona główna / Lokalne / Co nowego dzieje się w tunelu? Przeczytaj raport

Co nowego dzieje się w tunelu? Przeczytaj raport

W komorze odbiorczej uszczelniane są ściany szczelinowe. Uszczelniana jest także konstrukcja rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową (segmenty R1-R16). Trwają prace przy wykonywaniu kanałów technologicznych. W dalszym ciągu kontynuowane są roboty drogowe, w szczególności przy budowie ronda. Budowana jest sieć i uzbrojenie terenu oraz infrastruktury drogowej. Trwają także prace porządkowe i utrzymaniowe.

W komorze startowej, na wyspie Uznam, wykonywany jest montaż i prefabrykacja deskowań dla wykonania stropu pośredniego. Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stopową rozpoczęto realizację chodników. W tunelu, przy wyjściu ewakuacyjnym EE1, kontynuowane jest mrożenie pasywne, w tym urabianie zamrożonego gruntu i wybieranie urobku. Wykonywana jest także obudowa wstępna. Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 trwa natomiast mrożenie aktywne i rozpoczęto wyłom w obudowie tunelu. Obudowa tubingowa tunelu jest uszczelniana. Kontynuowane są przygotowania do montażu prefabrykatów „U” i filigranów na odcinku T2. Maszyna TD jest konserwowana. Zakończył się montaż prefabrykatów sufitowych dla kanału wentylacyjnego.

W budynku Biura Centrum Obsługi i Stacji Trafo TK3 trwają roboty wykończeniowe, w tym instalacyjne prace wewnętrzne. Na drogach, na poszczególnych odcinkach, kontynuowane są roboty drogowe.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.