Strona główna / Lokalne / Nowe informacje o parkingowcu P1 przy ul. Bema

Nowe informacje o parkingowcu P1 przy ul. Bema

Inwestor Park System Sp. z o.o. Sp.K. pragnie uspokoić wszystkich mieszkańców Świnoujścia zaniepokojonych niedawnymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi budowy parkingowca P1 przy ulicy Bema w Świnoujściu.

Dzisiaj (21 lipca 2022 roku) pracownicy powrócili na plac budowy i wznowili roboty budowlane. Przerwa w wykonywaniu prac trwała od czwartku 14 lipca i była podyktowana zakończeniem współpracy przez generalnego wykonawcę z podwykonawcą odpowiedzialnym za wybudowanie konstrukcji parkingowca.

Podwykonawca, pomimo wezwań do zintensyfikowania tempa prac, dopuścił się kilkutygodniowego opóźnienia. Dlatego też generalny wykonawca podjął decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z tym podwykonawcą. Wydarzenia, których świadkami byliśmy w ostatnich dniach, były spowodowane nerwową reakcją podwykonawcy na zakończenie z nim współpracy.

W toku prowadzonych wyjaśnień okazało się, że zarzuty podnoszone przez podwykonawcę były nieprawdziwe. Inwestor Park System, w porozumieniu z generalnym wykonawcą, niezwłocznie dokonał reorganizacji prac, dzięki czemu już dziś rano prace na budowie parkingowca P1 zostały wznowione.

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Jeden komentarz

  1. Pozostaje pytanie: Jak można było wybrać generalnego wykonawcę inwestycji, który nie dysponuje możliwością samodzielnego wykonania konstrukcji obiektu? To jakieś primaaprilsowe jaja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.