Strona główna / Lokalne / Świnoujścianie wychodzili nagrodę. Wiadomo na co pójdzie

Świnoujścianie wychodzili nagrodę. Wiadomo na co pójdzie

Czek na 20 tys. złotych otrzymało dziś Miasta Świnoujście za zajęcie II miejsca w Rankingu Miast w wyzwaniu Healthy Cities organizowanym przez Grupę Lux Med. Celem akcji było zmobilizowanie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej i regularnego robienia 6000 kroków dziennie. W wyzwaniu wzięło udział 66 miast z całej Polski.

Healthy Cities to innowacyjny projekt, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej i równoczesne realizowanie działań przyjaznych dla środowiska.

W imieniu Świnoujścia wystartowała grupa 59 naszych mieszkańców, którzy wspólnie przeszli i przebiegli ponad 1 milion kroków. W czołówce znaleźli się członkowie Stowarzyszenia Biegacze Świnoujście, których zaangażowanie w wyzwanie miało duży wpływ na sukces całej grupy.

Dziś w południe przedstawiciele Grupy Lux Med przekazali czek na ręce Zastępcy Prezydenta Pawła Sujki, Przewodniczącej Rady Miasta (która również brała udział w akcji) Elżbiety Jabłońskiej oraz świnoujścian Karoliny Romańskiej i Piotra Maćkowiaka, którzy wraz z Dominiką i Ewą Kowalską „nabili” miastu najwięcej kroków.

Mocno wierzymy, że za rok Świnoujście zajmie pierwsze miejsce – powiedziała Karolina Romańska.

Nagroda zostanie przekazana na kupno profesjonalnego urządzenia służącego do elektronicznego, indywidualnego pomiaru czasu podczas zawodów sportowych.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Świnoujski szpital: „Byliśmy na Jarmarku Wikingów”

Nawet wiking musi dbać o zdrowie – stąd obecność pracowników świnoujskiego szpitala na Festiwalu Słowian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.