sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Internauci ocenili polskie plaże. Królowa jest tylko jedna

Internauci ocenili polskie plaże. Królowa jest tylko jedna

Świnoujska plaża została głosami czytelników portalu WP.PL uznana za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu. To już kolejny ranking, w którym świnoujska plaża jest tak wysoko oceniana.

Popularny portal wp.pl przeprowadził sondę wśród swoich czytelników. Swój głos można było oddać na: Łebę, Hel, Kołobrzeg, Chałupy, Sopot, Świnoujście, Jastrzębią Górę, Sarbinowo, Dębki lub Władysławowo. Świnoujska plaża otrzymała 39 procent głosów. Na drugim miejscu z 12 proc. głosów znalazła się Łeba, a na trzeci plaża w Helu.

Świnoujska plaża od lat wygrywa podobne rankingi. W tym roku wygrała już ranking dziennikarzy podróżniczo – turystycznego Magazynu Travelist. Od wielu lat tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego dziennikarze popularnego portalu odwiedzają i sprawdzają polskie nadbałtyckie plaże. Wybierają dziesiątkę najlepszych.

Świnoujskie Kąpielisko Uznam to także jedynej w Polsce, które już 17 raz z rzędu zostało wyróżnione przez międzynarodowe jury Błękitną Flagą. Po raz trzeci otrzymało ją również Kąpielisko Warszów. A po raz 14. to prestiżowe wyróżnienie przyznano także Portowi Jachtowemu im Jurka Porębskiego w Świnoujściu. Certyfikat Błękitnej Flagi przyznawany jest co roku plażom, przystaniom i kąpieliskom na całym świecie, które eksperci zasiadający w jury uznali za najczystsze i najbezpieczniejsze. Wyróżnienie obowiązuje tylko przez jeden sezon, co roku trzeba ponownie się o nie ubiegać i przechodzić rygorystyczne kontrole.

W 2022 r. wyróżniono Błękitnymi Flagami 5042 plaże, kąpieliska i przystanie z 48 krajów, z tego w Polsce 32 kąpieliska i 9 marin.

BIK UM Świnoujście

Fot. Piotr Zgraja/ UM Świnoujście

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

3 komentarze

  1. Piękna plaża tylko ktoś powinien sprzątnąć te gromadzące się na brzegu glony na plaży przy falochronie z wiatrakiem (przy szkole surfingu) bo gniją i strasznie śmierdzą. A ludzie oglądający surferów rozkĺadają tam swoje koce i wdychają ten aromat. Jestem tam co roku, a temat pozostaje, Piękny parking, toalety, ścieżka rowerowa, góra pieniędzy wydana a zapach straszny i nikt z tym nic nie robi. Plaza ma błękitną flagę.za czystość i parametry wody.

  2. Najpiękniejsza plaża w Polsce. Już od wielu lat zawsze wakacje w Świnoujściu.
    Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.