sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Raport z postępu prac w tunelu

Raport z postępu prac w tunelu

W komorze odbiorczej TBM na wyspie Wolin trwa przygotowanie do zbrojenia stropu zewnętrznego oraz klatki schodowej. Na rampie i w tunelu kontynuowane są roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych.

Na poszczególnych odcinkach wykonywane są roboty drogowe w tym roboty bitumiczne, a także budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury. Przy bajpasie północnym kontynuowana jest budowa muru oporowego.

W tunelu TBM przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 oraz EE2 kontynuowany jest demontaż konstrukcji stalowej wzmacniającej tunel TBM. Na odcinku T1 (pomiędzy wyspą Uznam a wyjściem EE1) trwa układanie prefabrykatów, a także zbrojenie i betonowanie płyty poddrogowej. Montowana jest również instalacja infrastruktury, a prefabrykaty są uszczelniane. W kanałach technologicznych wykonywana jest natomiast wylewka.

W komorze startowej na wyspie Uznam kontynuowane są prace przy konstrukcjach wewnętrznych. W budynku Biura Centrum Obsługi oraz Stacji Trafo TK3 trwają roboty wykończeniowe, oraz instalacyjne prace wewnętrzne. Wykonywana jest także implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu, w tym prace programistyczne. Oprócz tego wykonywane są prace porządkowe i utrzymaniowe.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.