Strona główna / Bez kategorii / Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

Gdzie wykupić ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

Zakup ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny pozwala uniknąć wielu problemów oraz wydatków w przypadku nagłego zachorowania czy urazu. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów udane wypoczynku wakacyjnego. Sprawdź, czym jest takie ubezpieczenie oraz w jakich sytuacjach może Ci się przydać.

Polisa turystyczna oferowana jest przez większość największych towarzystw ubezpieczeniowych, które działają na rynku. Jej głównym celem jest pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego oraz innych form pomocy, które są niezbędne w przypadku nagłego zachorowania lub wystąpienia poważnego urazu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu turysta nie musi pokrywać ich z własnej kieszeni. Przekonaj się, dlaczego jest to dobre rozwiązanie oraz gdzie najlepiej kupić polisę turystyczną.

Co zawiera ubezpieczenie turystyczne?

Dokładny zakres polisy na wyjazd turystyczny należy sprawdzić w ofercie każdego towarzystwa. Mogą one bowiem samodzielnie ustalać, co dokładnie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomocy medycznej świadczonej w przypadku nagłego zachorowania, pogorszenia się choroby przewlekłej oraz wypadku. Sprawdź, co zawiera każde ubezpieczenie na wyjazd za granicę na Rankomat i wybierz ofertę, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Polisa turystyczna najczęściej umożliwia pokrycie kosztów:

  • wizyt lekarskich i badań medycznych,
  • pobytu w szpitalu,
  • zabiegów i operacji,
  • transportu sanitarnego za granicą i transportu do kraju,
  • zakupu leków, środków opatrunkowych itd.,
  • organizacji przyjazdu i pobytu osób bliskich na czas hospitalizacji,
  • opieki nad małoletnimi dziećmi, które towarzyszą ubezpieczonemu,
  • dodatkowej pomocy np. tłumacza.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na maksymalną sumę gwarantowaną kosztów leczenia, gdyż to od jej wysokości zależy to, z jakiego rodzaju usług medycznych i okołomedycznych będzie można skorzystać w razie potrzeby.

Jak kupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Przed zakupem polisy turystycznej najlepiej przejrzeć dokładnie oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Pozwoli to porównać zakres ochrony, a także ich ceny. Warto zapoznać się z aktualnym rankingiem takich ubezpieczeń, który znaleźć można pod adresem https://rankomat.pl/turystyka/ranking-ubezpieczen-turystycznych. Można znaleźć w nim nie tylko ubezpieczenia dla osób wyjeżdżających na urlop, ale także do pracy za granicę.

Korzystanie z rankingu ofert ubezpieczeń jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy porównać konkretne propozycje pod względem zakresu ochrony, maksymalnej sumy gwarantowanej oraz ceny samej polisy. Pozwoli to wybrać najkorzystniejszą opcję. Aby zakupić konkretne ubezpieczenie, wystarczy przejść na stronę towarzystwa i tam sfinalizować transakcję. Zakupiona w ten sposób polisa zostanie przesłana na wskazany adres mailowy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala kupić ubezpieczenie bez wychodzenia z domu.

Wybierając się w podróż za granicę warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i wykupić polisę na wyjazd. Pozwoli ona pokryć koszty w przypadku nagłego zachorowania bądź urazu, bez względu na to, jaki był cel podróży.

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.