Strona główna / Bez kategorii / Jak wybrać najlepsze gryzaki dla szczeniaka

Jak wybrać najlepsze gryzaki dla szczeniaka

Gryzaki dla psa są niezbędne, by przetrwać okres ząbkowania u szczeniaka. Dla Twojego pupila to bardzo ciężki czas. Swędzenie dziąseł bywa nie do zniesienia – zwierzak często próbuje obgryzać wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyszczka. Gryzak dla szczeniaka ułatwia życie nie tylko jemu, ale też Tobie.

Kiedy maluch będzie zajmował się gryzakiem, zmniejszy się ryzyko, że Twój pies zajmie się butami domowników, meblami, czy innymi sprzętami. Sprawdź, jak wybrać najlepsze gryzaki dla szczeniaka.

Naturalne gryzaki – ważny element diety psa

Gryzaki naturalne są uwielbiane przez psy w każdym wieku. Gryzienie smakowitych, lekko twardych przysmaków ma wiele korzyści. Gryzienie ich pomaga usunąć kamień nazębny, przez co znika ewentualny brzydki zapach z pyszczka pupila. Dla szczeniąt równie ważny jest masaż dziąseł, który przynosi ulgę dla Twojego zwierzaka. Kości, żwacze, czy kurze łapki mają też wiele składników odżywczych, wspierających zdrowie czworonoga.

Jak wykorzystać gryzaki naturalne w wychowaniu pupila

Gryzaki dla psa są ważne nie tylko z punktu widzenia utrzymania w dobrym stanie zębów i usuwania płytki nazębnej. Gryzak dla psa pomaga pupilowi wyciszyć się, zrelaksować, wyładować stres. Młode zwierzę codziennie uczy się czegoś nowego, zabawki są ważne, by Twój pies mógł odpocząć. Instynkt gryzienia jest u psów bardzo silny, a dobrze dobrana zabawka może zająć Twojego szczeniaka na długi czas.

Czym się kierować, wybierając gryzak dla psa

Przysmaki dla psa mogą mieć różne poziomy twardości. Twardsze gryzaki lepiej kupić dla dorosłego psa. Dla najmłodszych szczeniąt i starszych psów lepiej wybrać miękkie smaczki, które nie uszkodzą delikatnych zębów. Dla starszego szczeniaka wybrać możesz już twardsze gryzaki.

Równie ważna jest wielkość gryzaków. Dopasuj je do wielkości czworonoga. Zbyt mały to ryzyko zadławienia, ze zbyt dużym pies sobie nie poradzi. Czasami trudno wybrać gryzak na odległość – kiedy podasz nowy gryzak po raz pierwszy, sprawdź, czy jego gryzienie jest dla psa wygodne.

Naturalny gryzak czy zabawka do gryzienia

Zarówno naturalne gryzaki, jak i zabawki do gryzienia mają swoje zalety. Tak naprawdę nie musisz wybierać, na jedne i drugie jest miejsce w życiu każdego psa. Gryzaki dla psa z tworzywa sztucznego są przede wszystkim trwalsze. Możesz je też podawać bez myślenia o diecie pupila (wyjątkiem jest kong do wypełnienia pastą mięsną). Niektóre zabawki mogą służyć jednocześnie do gryzienia i szarpania, czy aportowania. Jeżeli szukasz czegoś, co sprawi radość swojemu psu, wybierz trwałe zabawki z twardej gumy. Dobrze dobrany gryzak będzie służył psu przez wiele miesięcy.

Naturalne przysmaki są natomiast ważnym elementem diety. Żwacze są na przykład naturalnymi probiotykami. Nie można ich jednak podawać zbyt dużo – kalorie z przysmaków powinny zaspokajać maksymalnie 10% zapotrzebowania energetycznego.

Tego NIGDY nie podawaj psu

Nie wszystkie gryzaki są bezpieczne dla psa. Pamiętaj, by nigdy nie dawać swojemu psu kości, które zostały poddane obróbce termicznej. Kości, które zostały z obiadu, ugotowane, upieczone, czy usmażone, stają się łamliwe. Jeżeli połamią się w układzie pokarmowym, mnóstwo ostrych krawędzi może uszkodzić żołądek. Ryzyko, że Twój pupil zachoruje, jest zbyt duże.

Dużo lepsze będzie podanie wędzonych kości, które zostały wyprodukowane z myślą o pupilu.

Zobacz również

Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?

Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.