Strona główna / Lokalne / Adamczyk: wielkie projekty komunikacyjne wymagają wizji i odwagi
Foto:PAP/Adam Warżawa

Adamczyk: wielkie projekty komunikacyjne wymagają wizji i odwagi

Wielkie projekty komunikacyjne wymagają wizji i odwagi, żeby nie pytać nikogo poza granicami naszego kraju, bo jesteśmy narodem suwerennym – powiedział w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas uroczystości oficjalnego otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Jak mówił szef resortu infrastruktury, Polacy to ludzie ambitni, naród pracowity i z wizją. „Wielkie projekty komunikacyjne wymagają wizji i odwagi, żeby te wizje realizować, wymagają odwagi, żeby podejmować decyzje, które niosą za sobą skutek finansowy. Trzeba wielkiej odwagi, żeby nie pytać nikogo poza granicami naszego kraju, na wschodzie i na zachodzie, czy wolno nam realizować tę inwestycję, bo jesteśmy narodem suwerennym” – podkreślił.

Dodał, że nic nie dzieje się samo. „Za tymi wizjami idą ludzie. (…) to ludzie Prawa i Sprawiedliwości” – wskazał.

Przypomniał, że wielkie inwestycje to nie tylko Via Carpatia, Via Baltica, tunel w Świnoujściu czy autostrada A1, ale szczególnie inwestycje bliskie mieszkańcom – małe, bezpieczne drogi gminne i powiatowe. „Za tym idą setki miejsc pracy, za tym idzie rozwój” – powiedział. „Komunikacyjnie i transportowo musimy się rozwijać, bo za tym idzie rozwój kraju” – podkreślił minister Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury podziękował w sobotę wszystkim decydentom oraz wszystkim specjalistom, inżynierom i budowniczym, którzy brali udział w budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Całkowita długość drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej przez Zalew Wiślany do Elbląga to prawie 23 kilometry, w tym samo przejście przez Zalew Wiślany to nieco ponad 10 km, na rzece Elbląg – także ponad 10 km, a pozostałe ok. 2,5 km to odcinek, na który złożą się śluza i port zewnętrzny oraz stanowisko postojowe. Kanał, jak i cały tor wodny będą miały docelowo 5 m głębokości. (PAP)

lgs/ ali/ mk/

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. Doskonały projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.