sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / W czwartek będzie można podróżować za darmo pociągiem po Pomorzu Zachodnim

W czwartek będzie można podróżować za darmo pociągiem po Pomorzu Zachodnim

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zachęca, aby przesiąść się z samochodu do pociągu. Poinformował, że w czwartek 22 września przejazd pociągami regionalnymi na Pomorzu Zachodnim będzie darmowy.

W dzień bez samochodu za bilet na pociąg posłuży dowód rejestracyjny.  

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) organizowany jest co roku od 16 do 22 września, a jego zwieńczeniem jest Dzień bez samochodu (22 września). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Aktualizacja: 20 września 2022 godz. 09.4.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

6 komentarzy

 1. Bzdury piszecie.
  Bezpłatne przejazdy będą tylko dla posiadaczy samochodów, tj. na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu.

 2. Szkoda tylko, że nie ma miejsc w pociągach. Bilety są sprzedawane ponad stan, nie ma miejsc siedzących. Dzieci ze szkół w Szczecin Dąbiu nie mogą w piątek wrócić do domu po lekcjach pociągiem o 15.30, bo jest tyle ludzi, że drzwi się nie domykają. Muszą kilka godzin czekać na dworcu na następny pociąg. A w niedzielę jak jadą z Gryfic do Szczecina to jest podobnie, ludzie stoją cała drogę w korytarzu i między siedzeniami. Porażka!!!

 3. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Sposób na wyłudzanie danych osobowych – po to potrzebny jest certyfikat niewolnika nazywany „Dowód Osobisty.”

 4. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Dyskryminacja ludzi nieposiadających dowodu osobistego.
  „„Dowód” osobisty, to certyfikat niewolnika Rzeczy – pospolitej „polskiej”, czyli korporacji podległej prawu rzymskiemu/morskiemu, będącej spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną w Washington DC, co widnieje na stronie UPIK de.”
  Nie każdy jest osobą, żeby posiadać taki dowód osobisty.

  „Osoba (πρόσωπον [prosopon], łac. persona) – pierwotnie, zarówno po grecku, jak i po łacinie słowo to oznaczało „maskę”, którą zakładali aktorzy w teatrze starożytnym. Następnie zaczęto go używać w odniesieniu do roli, jaką jednostka odgrywa w dramacie życia[1]. Podmiot o rozumnej naturze[2]. Może nim być człowiek, a także Bóg, rozumiany jako byt wyróżniający się najdoskonalszą formą istnienia[3]. We współczesnej filozofii pojęcie kluczowe dla chrześcijańskiego i niechrześcijańskiego personalizmu, mającego źródła w chrześcijańskim (zwłaszcza tomistycznym) rozumieniu człowieka jako bytu odrębnego od świata rzeczy, przyrody, w tym także zwierząt…”
  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba

 5. Można więcej info jak otrzymać taki bilet czy w kasie czy można onile czy u konduktora ? Czy wymagy jest dowód rejestracyjny że się posiada auto ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.