Strona główna / Lokalne / Przedszkole Miejskie nr 11 – Europejski Tydzień Sportu

Przedszkole Miejskie nr 11 – Europejski Tydzień Sportu

W dniach 13-19.09.2022 r. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „TĘCZA” obchodziły Europejski Tydzień Sportu. Tydzień ten jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem zajęć było promowanie aktywności ruchowej w różnych formach wśród całej społeczności przedszkola. Kształtowanie nawyku czynnego wypoczynku , propagowanie zdrowego stylu życia przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych , wdrażanie do dbania o prawidłową postawę, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

Ten sportowy tydzień rozpoczął się od prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej i prawidłowej diety każdego człowieka.

Nieodzownym elementem zdrowego stylu życia jest ruch ,  którego w naszym przedszkolu nie brakuje. Dzieci chętnie uczestniczą w wyścigach, torach przeszkód, różnego rodzaju grach zespołowych podczas porannych zabaw ruchowych czy ćwiczeń gimnastycznych.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu odbyły się również spotkania ze sportowcami . Na początek odwiedziła nas Pani Eliza Kuczyńska z Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG Świnoujście. Przeprowadziła treningi ogólnorozwojowy w grupie 4-6 latków. Następnie odbył się pokaz tańca w wykonaniu młodych  tancerzy  Studia Tańca „Etiuda” ze Świnoujścia. Z grupą starszaków spotkał się zawodnik szkółki koszykarskiej JCH The Sailors  ze Świnoujścia. Natomiast na koniec tygodnia odbyło się spotkanie z kolarzami reprezentującymi Hotel „Trzy Wyspy” . Podczas spotkania dzieci miały możliwość zobaczenia stroju, w jaki powinien być wyposażony każdy, kto jest kolarzem. Goście wskazali, że najważniejszym elementem tego stroju jest kask, że bez kasku nie powinniśmy wsiadać na rower. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz jak pozytywnie wpływa na zdrowie ten sport. Dzieci na zakończenie spotkania mogły poczuć się jak prawdziwi kolarze i przejechać się na rowerze kolarskim.

Dzieci również zgłębiały wiedzę na temat różnorodnych dyscyplin sportowych, wyposażenia niezbędnego podczas uprawiania niektórych sportów . Poznały również popularne imprezy sportowe np. Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Świata.

Mamy nadzieję że nasi podopieczni będą aktywnie spędzać czas nie tylko w trakcie obchodów Tygodnia Sportu lecz przez cały rok, angażując w ruch również swoich rodziców i rodzeństwo.

PM 11

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.