Strona główna / Lokalne / Karsibór. Nowy termin zakończenia prac

Karsibór. Nowy termin zakończenia prac

Wszyscy, a najbardziej chyba mieszkańcy tej części miasta, czekają na zakończenie największej drogowej inwestycji na wyspie Karsibór – przebudowie ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego.

Mieszkańcy Świnoujścia doskonale wiedzą jak bardzo ta inwestycja zmieni na plus Karsibór. Pierwotny termin zakończenia prac wyznaczony był na początek czerwca tego roku. Jednak z przyczyn niezależnych od wykonawcy trzeba było go przesunąć na 8 listopada 2022.

Powodami przesunięcia terminu był wydłużony proces uzyskania przez ZWIK decyzji o pozwoleniu na budowę dla części sieci sanitarnej, wydłużona procedura podpisania umowy z Enea Operator na usunięcie kolizji elektroenergetycznych i konieczność usunięcia pozostałości po rybaczówkach, które właściciele pozostawili niezlikwidowane. Wiąże się z tym dłuższy niż planowano czas potrzebny na uprzątnięcie tego terenu i przygotowanie do inwestycji.

Na wydłużenie terminu zakończenia inwestycji wpływ miało też rozszerzenie i zmiana zakresu prac związanych z zielenią, konstrukcją i przebiegiem drogi rowerowej, chodnika oraz oświetlenia w Alei Dębów. Zmiana tych rozwiązań spowodowała z kolei m.in. konieczność aktualizacji stałej organizacji ruchu. To także wraz z długim oczekiwaniem na dostawę znaków, wpłynęło na wydłużenie terminu zakończenia całej inwestycji.

Foto: Barbara Michalska Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.