Strona główna / Lokalne / Najnowszy raport z prac przy budowie tunelu

Najnowszy raport z prac przy budowie tunelu

W komorze odbiorczej TBM kontynuowana są prace nad konstrukcją szachtu i klatki schodowej ponad stropem górnym, a także w budynku Trafo TK2. Ściany szczelinowe są uszczelniane.

Na rampie i w tunelu wykonywanym metodą stropową trwają roboty wykończeniowe kap chodnikowych i barier energochłonnych czy montaż konstrukcji pod elewację (panele aluminiowe). Na poszczególnych odcinkach wykonywane są roboty drogowe, w tym budowa i przebudowa sieci i uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej. Plac budowy jest porządkowany.

W tunelu TBM przy wyjściu ewakuacyjnym EE1 montowane są wsporniki górne, a cała konstrukcja jest uszczelniana. Wyjście ewakuacyjne EE2 również jest uszczelniane. Montowana jest również instalacja infrastruktury. W kanałach technologicznych trwa natomiast wylewka. Na odcinku T3 wykonywane są bariery energochłonne.

W komorze startowej nadal trwają prace przy konstrukcjach wewnętrznych poniżej płyty jezdnej, jak również zewnętrzne, ponad stropem górnym. Na rampie całość konstrukcji jest myta w celu wykonania hydrofobizacji, którą przeprowadza się w celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów – w tym przypadku betonu.

W budynku Biura Centrum Obsługi kontynuowane są roboty wykończeniowe, między innymi implementacja systemów sterowania infrastrukturą tunelową na terenie magazynu, a także prace programistyczne. W budynku wentylatorni zakończone konstrukcje pod suwnicę oraz sam jej montaż.

BIK UM Świnoujście/Sweco

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.