poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Bez kategorii / Gdzie zakupić niezbędne wyposażenie lokalu gastronomicznego?

Gdzie zakupić niezbędne wyposażenie lokalu gastronomicznego?

Szukasz sklepu gastronomicznego, w którym będziesz mógł zakupić niezbędne wyposażenie lokalu gastronomicznego? W takim razie twoim obowiązkiem jest przekonać się o jakości oferowanych produktów. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do restauracji, zastanów się nad tym, co chcesz kupić i w jaki sposób ten sprzęt będzie spełniał twoje potrzeby. Sprawdź też jak zweryfikować sklep gastronomiczny!

Czym jest sklep gastronomiczny?

Sklep gastronomiczny jest źródłem wyposażenia do lokali gastronomicznych, takich jak restauracje, bary mleczne, a nawet foodtracki. W sklepie znajdzie się praktycznie wszystko, czego potrzebuje restaurator. Poza nowoczesnymi narzędziami, urządzeniami i maszynami kuchennymi, takimi jak piekarniki, zmywarki, patelnie, garnki czy tace grzejne, w sklepie znajduje się też szeroki wybór akcesoriów niezbędnych do prowadzenia lokalu gastronomicznego i utrzymania go w czystości, czyli środki dezynfekcyjne, lampy owadobójcze, pojemniki na odpady i płyny myjące.

Jak zweryfikować sklep gastronomiczny?

Wyposażenie gastronomii to nie mały wydatek, dlatego też przed jego zakupem warto dokładnie sprawdzić sklep i produkty, zwróć szczególnie uwagę na:

 •       certyfikaty – czy sklep oferuje sprzęt z niezbędnymi certyfikatami, które dopuszczają go do kontaktu z żywnością?
 •       cena – promocje zdarzają się wszędzie, ale jeśli cena wydaje Ci się zbyt niska porównaj ją z innymi punktami sprzedaży, lepiej zapłacić więcej, niż zostać oszukanym;
 •       dostępność – sprawdź także, czy modele oferowanych sprzętów nie są przestarzałe oraz czy są szeroko dostępne, starsze modele oraz nieznane firmy mogą mieć drogie części zamienne lub nie oferować serwisu;
 •       gwarancja – upewnij się, że sklep oferuje gwarancję oraz sprawdź jej warunki;
 •       sposób dostawy – sklep wysyła rzeczy kurierem, dowozi pod wskazany adres, a może musisz odebrać je osobiście?
 •       inne informacje o sklepie – sprawdź także adres siedziby, NIP i inne dane, pozwoli Ci to zweryfikować jego uczciwość;
 •       opinie klientów – nic nie mówi więcej, niż opinie o dostawcy, sprawdź nie tylko te na stronie, ale także w popularnych serwisach ocen.

Jaki sprzęt gastronomiczny wybrać?

Każdy lokal będzie potrzebował inny sprzęt gastronomiczny, jednak są pewne urządzenia, które muszą być w każdej restauracji, zaliczymy do nich:

 •       zmywarkę,
 •       podgrzewacze,
 •       patelnie, garnki, sztućce,
 •       opiekacze, czajniki,
 •       kuchenki,
 •       lodówki, chłodziarki, zamrażarki.

A także inny, dużo drobniejszy sprzęt. Dlatego też przed zakupami należy zrobić dokładną listę przedmiotów, które będą potrzebne w danym lokalu. Choć niektóre sklepy, takie jak Gastroprofit, wyszły na przeciw klientom i utworzyły specjalne kategorie, w których zgromadziły sprzęt do poszczególnych rodzajów lokali.

Co musisz pamiętać?

Sprzęt gastronomiczny to bardzo ważna kwestia, która może przyczynić się do sukcesu lokalu. Dobrej jakości sprzęty są niezbędne do utrzymania czystości i higieny w lokalu oraz zapewnią bezpieczeństwo podczas pracy. Bardzo ważne jest również ich odpowiednie dopasowanie do potrzeb firmy i jej specjalizacji, tak aby cała firma mogła działać efektywniej i wydajniej. Sprawdź co oferuje wyposażenie gastronomii Gastroprofit i przekonaj się, że można wyposażyć się dobrze i bezpiecznie!

Zobacz również

Praca z domu a wysokość rachunków za energię elektryczną

Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.