Strona główna / Lokalne / Janusz Żmurkiewicz żegna się z samorządem, ale nie z polityką

Janusz Żmurkiewicz żegna się z samorządem, ale nie z polityką

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz kieruje miastem nieprzerwanie od 20 lat. Zapowiedział, że to jego ostatnia kadencja. Żegna się z lokalnym samorządem, ale zdaje się, że nie zamierza pożegnać się z polityką.

Kilka dni temu na antenie Twojego Radia o swoje plany na przyszłość, przyznał, że z racji wieku musi zwolnić tempo życia. Jednak odrazu zaznaczył, ze tak doświadczeni samorządowcy jak on czy Jacek Majchrowski (przyp. Prezydent Krakowa) powinni zasiadać w parlamencie.

Niewykluczone zatem, że podczas najbliższych wyborów do Sejmu i Senatu RP zobaczymy twarz Janusza Żmurkiewicz na plakatach wyborczych.

Jeśli zdecydowałby się na kandydowanie do senatu, wówczas startowałby z okręgu nr 98. To jednomandatowy okręg wyborczy obejmujący obszar miasta na prawach powiatu Świnoujścia oraz powiatów goleniowskiego, gryfickiego, gryfińskiego, kamieńskiego, łobeskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego i stargardzkiego. Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej. Podczas ostatnich wyborów, w tym okręgu zwyciężyła Magdalena Kochan zdobywając 135 041 głosów.

Zobacz również

ŚOT organizuje bezpłatne spacery z przewodnikami. Pierwszy już w sobotę

Tajemnicze podziemia, które wyglądają tak, jak w 1945 roku. Nabrzeże, przy którym został zbombardowany przez …

Jeden komentarz

  1. Niech ta świnia już zdechnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.