Strona główna / Lokalne / W tunelu trwają prace wykończeniowe: zbrojenie, szalowanie, betonowanie i uszczelnianie

W tunelu trwają prace wykończeniowe: zbrojenie, szalowanie, betonowanie i uszczelnianie

Na budowie tunelu wykonywane są liczne prace wykończeniowe, w tym również prace porządkowe.

Na rampie po stronie wyspy Wolin wykonano izolację pod warstwy bitumiczne. Montowana jest też konstrukcja pod elewację. Na budowie stacji Trafo TK2 zakończyły się prace przy konstrukcjach. Nadal wykonywane są roboty wykończeniowe. Na drogach budowana jest niezbędna infrastruktura drogowa.

Przy wyjściu ewakuacyjnym EE2 zamontowano wszystkie wsporniki górne. W tunelu montowana jest instalacja infrastruktury czy bariery energochłonne na odcinku T2. Na odcinku T1 trwają przygotowania do wykonania izolacji płyty jezdnej. Konstrukcja obu wyjść ewakuacyjnych oraz prefabrykaty są uszczelniane.

Po stronie wyspy Uznam, w komorze startowej, szalowana i zbrojona jest płyta jezdna w części zachodniej. Wykonywane jest także betonowanie płyt jezdnych w części wschodniej oraz przygotowanie pod zasypkę części centralnej układu jezdnego. Strop górny został całkowicie zazbrojony oraz zabetonowany. Na stropie pośrednim murowana jest klatka ewakuacyjna. W budynku Biura Centrum Obsługi trwają między innymi roboty wykończeniowe czy instalacyjne prace wewnętrzne. Na placu budowy wykonywane są prace porządkowe.

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.