Strona główna / Bez kategorii / Zniżki OC. Jak działają, kto może z nich korzystać?

Zniżki OC. Jak działają, kto może z nich korzystać?

Zniżki OC są tematem, który wzbudza duże zainteresowanie wśród kierowców. Praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma takie atrakcyjne promocje w swojej ofercie. Jednak nie każdy kierowca ma szansę na to, aby z takich zniżek skorzystać. Oto garść niezbędnych informacji dla osób, które mogą przydać się osobom przygotowującym się do wykupienia OC.

Premia od towarzystwa ubezpieczeniowego

Jak znaleźć najtańsze OC? Na dwa sposoby. Odwiedzając bezpośrednio agenta ubezpieczeniowego lub sprawdzając ofertę w internecie. W każdej z tych opcji będzie można poznać premię od towarzystwa ubezpieczeniowego, która może doprowadzić do zaniżenia ceny. Nie jest tajemnicą, że zniżki otrzymuje się za bezszkodową jazdę. Jednak sam proces „nabywania” zniżek w ten właśnie sposób, trwać może kilka długich lat.

Czy nie ma innej propozycji, która pozwoliłaby na to, aby zniżki szybciej pojawiły się na koncie danego kierowcy?

Zniżka za zakup polisy online

Pomimo tego, że dostęp do transmisji danych jest tak powszechny, wiele osób decyduje się na osobistą wizytę u agenta ubezpieczeniowego. Warto jednak wiedzieć, że klienci decydujący się na zakupy online, często mogą otrzymać znaczącą zniżkę. Korzystniejszą niż to bywa w przypadku wizyty stacjonarnej. Często bywa tak, że sama zniżka „oferowana” jest przez kalkulator internetowy, wyszukujący najkorzystniejsze propozycje dla danego klienta. Można również skorzystać z formularzy dostępnych bezpośrednio na stronach ubezpieczyciela. W ten sposób oferowane są również kody rabatowe, które pomagają obniżyć cenę OC.

Zniżka OC na kolejny pojazd

Wiele gospodarstw domowych posiada dwa lub więcej aut/innych pojazdów mechanicznych. Towarzystwa ubezpieczeniowe kuszą swoją ofertą, zapewniając zniżki przy wykupieniu polis dla takich pojazdów. Jest to pewnego rodzaju forma nagrody dla stałych klientów, którzy chcą powierzyć opiece towarzystwa większą ilość samochodów.

Zniżka za bezszkodową jazdę

To o czym było wspomniane na samym początku. Nie raz i nie dwa kierowca ma ochotę trochę „przycisnąć” gaz do dechy. Jednak zanim dokona się tego ruchu, warto przypomnieć sobie fakt możliwości obniżenia ceny za OC w przypadku bezszkodowej jazdy. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jaką firmą ma się do czynienia. Jednak na ogół za pierwszy rok bezszkodowej jazdy otrzymuje się już 10% zniżki.

Kolejne lata bezszkodowej jazdy dokładają kolejnych procentów. Są takie towarzystwa, które po wielu latach są w stanie uhonorować swoich klientów zniżkami, jakie pozwalają na 50% upustu. Istnieje możliwość sprawdzenia historii swoich zniżek na dwa sposoby:

  • wydanie Zaświadczenia o Przebiegu Ubezpieczenia Komunikacyjnego od ubezpieczyciela,
  • logowanie na stronie UFG, gdzie można uzyskać zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia komunikacyjnego z ostatnich 5 lat.

Cena za ubezpieczenie OC

Składka podstawowa jest najważniejszą kwestią w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia. Co prawda, UFG określa ten sam zakres ochrony dla wszystkich. Jednak kwoty mogą się już różnić. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim towarzystwem ma się na bieżąco do czynienia. Warto więc obserwować poszczególne akcje promocyjne, jakie publikowane są m.in. w świecie wirtualnym.

Mówiąc o zniżkach, warto również pomyśleć o równoczesnym wykupieniu OC i AC. Co prawda, Autocasco do obowiązkowych nie należy. Jednak często za taki pakiet można liczyć na niższą cenę. Do tego, całość  można połączyć z innymi dodatkami, jakie przydają się przy samochodach, np. NNW, czy też ubezpieczenie za granicę.

Zobacz również

Stanowisko Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej w sprawie ustawy wprowadzającej mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła

„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.