Strona główna / Lokalne / Nowe inwestycje na Mulniku. Już niedługo staną tam małe i średnie firmy

Nowe inwestycje na Mulniku. Już niedługo staną tam małe i średnie firmy

Centrum Usług „MULNIK” wkracza w kluczową fazę. Gmina Miasto Świnoujście postawiła sobie cel, aby na Mulniku ulokowały się mikro, małe i średnie firmy. To się udało!

Miasto aktywnie wspiera przedsiębiorców, aby mogli jak najszybciej rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Centrum Usług „Mulnik”.

 

Wydzierżawionych zostało już 19 działek, a przetarg na ostatnie 5 wolnych nieruchomości odbędzie się 27 stycznia 2023 r.

– Cieszymy się szczególnie, że wśród inwestorów przeważają lokalne firmy, co świadczy o tym, że nasz miejscowy  biznes jest na tyle silny, aby podjąć kolejne działania służące rozwojowi świnoujskich przedsiębiorstw – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Każda nowa inwestycja na gminnym terenie to dobra wiadomość dla Miasta i świnoujskiego rynku pracy.

Grunty znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji przy ul. Portowej. Teren jest doskonale skomunikowany z siecią drogową oraz znajduje się w bliskim sąsiedztwie infrastruktury portowej. Strefa uzbrojona jest w sieci wodno-kanalizacyjne oraz posiada drogi dojazdowe.

Ruszyły już prace na poszczególnych działkach. Na Mulniku pojawią się niebawem hale magazynowo – warsztatowe dla firm działających w branży logistycznej, produkcyjnej, budowlanej, czy motoryzacyjnej: stacja kontroli pojazdów, serwis i naprawa samochodów, myjnia samochodowa.

– Musimy pamiętać, że proces inwestycyjny często wymaga dużo czasu i wysiłku – dodaje Barbara Michalska. –  Z perspektywy inwestorów najważniejsze jest teraz jak najszybsze uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz złożenie wniosków o przyłącze do sieci energetycznej.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.