Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Wszystko zabłyśnie 6 grudnia

Opublikowano

w dniu

Jak co roku o tej porze rozpoczęło się przystrajanie miasta na okres świąteczno-noworoczny. Na początek montowane są dekory na ulicznych latarniach.

Tradycyjnie największa (świeża) choinka stanie na centralnym placu miasta – Wolności. Będzie też druga, mniejsza, na której mieszkańcy będą mogli wieszać swoje ozdoby.Pozostałe ozdoby na tym placu to: świecąca fontanna, sześć dużych i pięć mniejszych świątecznych paczek, ozdobne bombki, dekory na masztach i latarniach, świąteczna raka do pamiątkowych zdjęć z napisem „Świnoujście” świecący batyskaf, a na drzewach pojawią się lampki.

Oprócz samego placu ozdoby pojawią się także na sąsiednim Placu Słowiański i ulicach dochodzących do placu, czyli: części Piłsudskiego i Grunwaldzkiej, Bema, Bohaterów Września oraz całej Armii Krajowej.

Choinki i ozdoby będą także na prawobrzeżu miasta (Warszów, Karsibór, Przytór – Łunowo) oraz na Promenadzie Zdrowia.

Wszystko ma być gotowe na Mikołajki 6 grudnia.

Koszt napraw po ubiegłym roku, montażu wszystkich ozdób, kupna i montażu choinki itp. to około 120 tys. złotych.

BIK UM Świnoujście

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Świąteczna choinka zabłysła tysiącem kolorowych światełek

Opublikowano

w dniu

Foto: Dronoujście

W tym roku choinka na Placu Wolności w Świnoujściu cieszy jeszcze bardziej niż zwykle, bo wokół niej jest mnóstwo śniegu. 

W środę popołudniu na choince postawionej w centralnym punkcie placu włączono oświetlenie. Na najmłodszych czekał Mikołaj, który miał worek pełny cukierków.

Świąteczne choinki ustawiono także w dzielnicach: Warszów, Przytór – Łunowo oraz Karsibór.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rozświetlenie choinki na Placu Wolności

Opublikowano

w dniu

Foto: UM Świnoujście

W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 nastąpi rozświetlenie choinki na Placu Wolności. Dla najmłodszych zostanie przeprowadzona zimowa rozgrzewka w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja ze słodyczami. Zapraszamy w imieniu organizatora.

Foto: UM Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Trzy osoby poszkodowane po wybuchu gazu w jednej z hal przemysłowych

Opublikowano

w dniu

„W jednej z hal doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, jedna jest w stanie ciężkim” – przekazał kpt. Franciszek Goliński z Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie.

W środę po godz. 8 doszło do wybuchu w jednej z hal produkcyjnych przy ul. Gdańskiej. Poszkodowane zostały trzy osoby.

„Jedna z nich jest w stanie ciężkim, wszystkie osoby zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego” – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Szczecinie kpt. Franciszek Goliński.

„Na ten moment nie doszło do uszkodzenia konstrukcji tego budynku, nasze działania polegały też na sprawdzeniu tych pomieszczeń” – dodał.

W działaniach brało udział sześć zastępów straży pożarnej.(PAP)

misz/ apiech/

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Pocztex gotowy na przedświąteczny szczyt paczkowy 

Opublikowano

w dniu

Foto: PAP/S. Leszczyński

17 tys. punktów odbioru, możliwość odebrania paczki przez tydzień, supernowoczesne centra logistyczne, nadawanie bezetykietowe, 1000 automatów paczkowych do końca roku oraz promocja usług przez wybitnych sportowców – Pocztex, kurierska marka Poczty Polskiej jest gotowa na przedświąteczny szczyt paczkowy. 

Poczta Polska poświęciła ostanie kilka lat na zbudowanie na nowo brandu Pocztexu. Krzysztof Falkowski, prezes zarządu Poczty Polskiej, podczas konferencji prasowej „Sportowa paczka – (r)ewolucja w usługach kurierskich” wskazywał, że spółka, która w tym roku obchodzi 465-lecie istnienia, jest stabilną, mocną firmą ze 100-procentowo polskim kapitałem. 

„Wszystkie nasze działania są nakierowane na satysfakcję klienta. Wyróżnia nas multikanałowość. Dysponujemy już siecią 17 tys. punktów odbioru: m.in. w placówkach pocztowych i przy sklepach popularnych sieci, m.in. Żabka, ABC, Lewiatan. A ponieważ Polacy pokochali automaty paczkowe, do końca roku postawimy ich tysiąc i kolejne 2 tys. w 2024 r., z czego tysiąc przy popularnych Biedronkach” – podkreślał Krzysztof Falkowski.

Dodał, że Pocztex, jako jedyna firma kurierska na polskim rynku, oferuje możliwość odbioru przesyłki przez tydzień.

„To wyróżnia nas na tle konkurencji. Zazwyczaj jest tak, że paczka jest przechowywana w automatach paczkowych czy w innych punktach odbioru przez 2-3 dni i koniec kropka, wraca do nadawcy. My mówimy naszym klientom: spokojnie, nie martwcie się, paczka będzie na was czekała przez cały tydzień” – zaznaczył Krzysztof Falkowski.

Wskazywał także, że klienci oczekują standardu „dziś nadajesz, jutro odbierasz”, dlatego Pocztex udostępnił nadanie bezetykietowe. Zostały poczynione także potężne inwestycje w logistykę. 3 wielkie centra logistyczne w Lublinie, Wrocławiu i Lisim Ogonie k. Bydgoszczy już działają. Czwarte, o powierzchni 50 tys. mkw. w miejscowości Ciemne pod Radzyminem jest już odebrane i odbywa się w nim montaż w pełni zautomatyzowanego sortera, który rozpocznie pracę w maju 2024 r.

Do korzystania z usług Pocztexu zachęcają utytułowani sportowcy, ambasadorzy marki Pocztex: Julia Sereda, Mateusz Bieniek oraz Radosław Kawęcki. 

21-letnia Julia Sereda, pięciokrotna młodzieżowa Mistrzyni Polski w taekwondo i medalistka Mistrzostw Europy Juniorów, podkreślała, że kampania promocyjna Pocztexu jest skierowana również do młodych ludzi.

„Pracuję ciężko, żeby zdobywać te wszystkie medale i trofea, bo wygrywanie jest dla mnie zjawiskiem uzależniającym i najbardziej emocjonującym w życiu. Pocztex reklamuje się poprzez hasła: szybkość, sprawność i skuteczność w działaniu. Na treningach staram się, by również mnie dało się kojarzyć z tymi hasłami i dlatego myślę, że mamy ze sobą wiele wspólnego” – mówiła Julia Sereda.

Mateusz Bieniek, zawodnik reprezentacji Polski w siatkówce Mistrzów Świata w 2018 r., zaznaczył, że podobnie jak w siatkówce, sporcie zespołowym, Pocztex musi działać w grupie. Ważna jest komunikacja, szczerość i zaangażowanie w każdej dziedzinie życia.

„Współpraca między nami satysfakcjonuje obie strony. Wierzę, że to nie jest krótki projekt, że będziemy budować ten brand przez wiele lat i będziemy się wspólnie rozwijać” – mówił Mateusz Bieniek.

Radosław Kawęcki, czterokrotny Mistrz Świata w pływaniu stylem grzbietowym, stwierdził, że zarówno w sporcie, jak i w usługach kurierskich liczy się szybkość, ale potrzebne są także dyscyplina, wytrwałość oraz cierpliwość w realizacji celów.

„Pływanie i usługi kurierskie mają wiele wspólnego. Pocztex jest szybki, więc myślę że można porównać go do mojego sportu. Nie jestem co prawda pewien, czy kurier wstaje tak jak ja o piątej rano, ale myślę, że jest podobnie. Żeby zrealizować cele, trzeba ciężko trenować, ale ważna jest też cierpliwość. Jeśli jesteś cierpliwy, wszystko osiągniesz” – zaznaczył Radosław Kawęcki. 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Kilkadziesiąt drzew pod piłę przez przebudowę ulic. Społecznicy mówią o kilkuset drzewach

Opublikowano

w dniu

Foto: archiwum

W Świnoujściu trwają przygotowania do przebudowy dwóch ważnych ulic. Właśnie zakończono inwentaryzację drzew rosnących w pobliżu. To zaniepokoiło społeczników, bo martwią się, że pod piłę pójdzie zbyt dużo zieleni.

– 348 to łączna liczba drzew zaplanowanych do wycinki w ramach przebudowy ulic Ludzi Morza oraz Barlickiego – mówi Dariusz Krzywda pokazując buki, kasztanowce i lipy. – Apeluję do radnych aby zajęli się tym problemami i nie pozwolili na wycinkę tak dużej ilości cennych drzew – dodaje.

Urzędnicy uspokajają, że na tym etapie skala wycinki będzie zdecydowanie mniejsza.

– Przy ulicy Barlickiego (od ulicy Dworcowej do przejazdu kolejowego) koniecznym będzie usunięcie 7 drzew, które kolidują z inwestycją. Natomiast przy ulicy Ludzi Morza (od ulicy Barlickiego do Norweskiej) z tego samego powodu – 27 drzew. Inwentaryzacja jest szczegółowym spisem zieleni, czyli ile i jakie drzewa tam rosną – mówi Jarosław Jaz z Urzędu Miasta w Świnoujściu.

Przebudowa w Świnoujściu obejmuje odcinek ulicy Barlickiego od ulicy Dworcowej do ulicy Ludzi Morza. Wybudowane zostanie odwodnienie, będzie nowa nawierzchnia jezdnia, chodniki, oświetlenie i zatoczki postojowe oraz autobusowe.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Kiedyś służyły do budowy nabrzeży. Teraz trafiły do Fortu Gerharda

Opublikowano

w dniu

Foto: Fort Gerharda

Do Świnoujścia trafiły ciekawe zabytki. Chociaż pokryte rdzą, to są świadkami portowej historii miasta. Wkrótce będą błyszczały jak dawniej – zapewnia Piotr Piwowarczyk z Fortu Gerharda w Świnoujściu.

– To wygląda jeszcze może niezbyt okazale, lecz przed sezonem letnim przejdzie konserwację. To naprawdę ciekawe pozostałości po urzędzie budowy portu, który od końca XIX wieku aż do wybuchu II wojny światowej zajmował się utrzymaniem toru wodnego Szczecin – Świnoujście. Są też pozostałości po kafarze, czyli urządzeniu ciągniętym na pontonie, które służyło do wbijania pali przy budowie nabrzeży – opowiada Piotr Piwowarczyk.

Zabytki wyciągnięto podczas pogłębiania toru wodnego pomiędzy Świnoujściem a Szczecinem. Udało się je przetransportować dzięki współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Czytaj dalej

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama „sofa"
Reklama
Reklama
Reklama treetops

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524