Połącz się z nami

WIADOMOŚCI

Takich kolejek do okienka pocztowego jeszcze nie było

Opublikowano

w dniu

Godzinna kolejka do okienka pocztowego to codzienność klientów Poczty Polskiej w Świnoujście. – Czekają starsi i schorowani, czekają matki z płaczącymi dziećmi – mówią klienci.

Odbiór listu poleconego z Urzedu Pocztowego w Świnoujściu trwa około godziny. Nie jest to incydentalna sytuacja. Tak jest codziennie. We wtorkowe przedpołudnie otwarte było jedno okienko, a  w kolejce ponad 30 osób. Z minuty na minuty dochodziły kolejne. 

Za kolejki trudno winić samych pracowników, bo robią co mogą. Często wysłuchują wyzwisk klientów, którzy tracą cierpliwość.

– Nic nie poradzę, muszę stać po list z sądu. Lepiej już było. Biorę numerek i idę zrobić zakupy. Później odbiorę list. Powinienem wyrobić się, bo przede mną jest ponad 30 osób – mówi klient.

Apelujemy do Poczty Polskiej o zatrudnienie dodatkowych pracowników, a nie zamykanie kolejnych placówek pocztowych. 

Czytaj dalej
30 komentarzy

1 Komentarz

 1. Monika temu

  30 maja 2024 na 11:42

  PP to dno i tyle

 2. Tom temu

  30 maja 2024 na 07:46

  Najgorsza rzeczą dla poczty jest to że zarządzają nią ludzie którzy okienko obslugi Klienta znają tylko z wycieczki na pocztę. To nie jest sklep to nie jest LOT. To nie przedsiębiorstwo produkcyjne. Braki pracowników okienkowych i listonoszy oraz przestarzały system informatyczny to pogrąża pocztę w oczach Klientów. Ponadto biurokracja jest królowa poczty. Inwentaryzację robią pracownicy okienkowi. Czyli spisując towary jedna lub dwie osoby są wyłączone z obsługi Klienta. I kolejka murowana.
  Zapowiedzi zwolnień i niepewność co do przedłużenia umow zawieranych dla wszystkich na czas określony powoduje że sami się zwalniamy szukając innej pewniejszej pracy.Aby być dobrym pracownikiem okienkowym potrzeba co najmniej pół roku. A tymczasem ludzie uciekają po 2-3 miesiącach.

 3. Mariola temu

  29 maja 2024 na 12:42

  brak ludzi do pracy to jest głównym problemem a oni jeszcze będą twierdzić że będą zwalniać. Kiedy ludzie to słyszą co niektórzy idą na zwolnienia aby szukać czegoś lepszego. Idioci cały czas rządzą pocztą. A dlaczego bo łatwo się nachapać i odejść z fotela prezesa. I tak w kółko.

 4. Kris temu

  29 maja 2024 na 09:48

  Niedługo zaczną robić hot-dogi 😂 To na pewno pomniejszy kolejkę 😂

  • Posen temu

   30 maja 2024 na 07:58

   ciekawe kto będzie robił te hot dogi, skoro nie ma ludzi do pracy na okienku

 5. Anonim temu

  29 maja 2024 na 09:26

  To tak nie było zawsze w każdej placówce PP w Polsce?
  Unikam tej instytucji jak ognia. Nic już tej firmy nie uratuje i należy ją zaorać. Wezwanie do wojska dostałem 3 miesiące po terminie stawienia się. Innym razem wysłałem paczkę poleconym z nadaną wartością. Stałem godzinę, paczka nie doszła, reklamacja godzina, przekierowanie do poczty głównej, tam kolejna godzina, dwa miesiące dochodzenia i stwierdzenie, że polecony urwał się gdzieś w środku Polski i nic z tym nie mogą zrobić. Żadnego odszkodowania. To po co dopłacać do poleconego i do ustalenia wartości paczki, jak potem jakiś listonosz weźmie sobie zawartość i nikt nic nie wie.

  • Anonim temu

   30 maja 2024 na 08:26

   paczka to nie polecony przede wszystkim

  • Kasia temu

   30 maja 2024 na 10:49

   Ubawiłam się setnie. Paczka i to polecona w dodatku z wartością nadania. Reklamacja dwa miesiące i brak odszkodowania. Co za kłamstwa i bzdury! Wyobraźnia kogoś poniosła. To jest tak jak ktoś się na niczym nie zna i pisze żeby pisać i poczuć się ważnym. Zacznij książki pisać, masz polot.

  • Angelika temu

   30 maja 2024 na 11:17

   Większych bzdur chyba nie mogłeś wymyślić. Za każdą zaginioną przesyłkę rejestrowaną Poczta wypłaca odszkodowanie. Za paczkę wartościową wypłaca równowartość zadeklarowanej wartości plus poniesiony koszt za nadanie. Pracujesz dla konkurencji?

  • Anonim temu

   30 maja 2024 na 22:41

   To się zdecyduj co wysyłałeś…Paczkę czy list polecony? List polecony nie może być nadany jako wartościowy. Paczka może być wartościowa. Ale ty sam nie wiesz co wysyłałeś. A może to był list wartościowy a nie polecony? I jeszcze jedno nie życz komuś czegoś, co sam byś nie chciał żeby cię spotkało…Karma lubi wracać.

 6. Ggg temu

  29 maja 2024 na 07:55

  z Ciebie prawdziwy młot…..

  • Sierp i Młot ☭ temu

   30 maja 2024 na 11:11

   Powiedziałeś, co wiedziałeś gamoniu.

 7. Pracownik temu

  29 maja 2024 na 06:51

  Ale oczywiście komentarz Poczty Polskiej będzie jeden. ” To jednorazowa sytuacja i są podejmowane działania”. Niech więcej osób zwolnią, to akurat będę mieli mniej klientów, a InPost tylko na to czeka

 8. Negi temu

  29 maja 2024 na 06:14

  Niestety tak wyglądają skutki działań gdy zwalnia się pracowników – zarówno listonoszy jak i obsługę okienek. Listonosze chodzą rotacyjnie bo rejony są zbyt duże, obsługa nie nadąża z ilością klientów przy okienkach, a mimo pana Miłosza że nie ma już prawie listów, to jakoś ich nie ubywa….

 9. Miki temu

  29 maja 2024 na 06:11

  to przed reforma koalicji po beda stac 3 h o ile dostana awizo a to watpliwe bedzie. to ze jest tak zle to owoc PO KO PSL piS od 25 lat nie reformy tylko stolki dla kolesi. A teraz prezes dostal chyba zadanie wykonczenia firmy. Brakuje pracownikow kolo 6 tys to jak ma byc doreczanie szybko mniej stania jakosc i zeby ludzie i firmy korzystali z PP

 10. Misiek temu

  29 maja 2024 na 00:54

  poczta polska i zatrudnianie nowych… centrala zablokowała rekrutacje, jak ktoś odchodzi to nagle etatu nie ma… a rejon rozbierają pozostali listonosze.

 11. Elka temu

  28 maja 2024 na 23:57

  A ja myślę, że można przesuwać pracowników administracji na okienka. Tych managerów, koordynatorów,ludzi którzy udają,że pracują gdzieś za biurkiem!

  • M temu

   30 maja 2024 na 09:00

   możesz sobie tylko o takim pomyślę pomarzyć…haha

  • Kasia temu

   30 maja 2024 na 10:15

   Hmm mówiąc szczerze jakoś nie widzę tych z administracji siedzących i pracujących na okienkach. Wiem jaka to praca a wiem też jak wygląda praca w administracji gdzie każdy ma małą działkę a na okienkach trzeba robić wszystko a obsługa klienta to tylko ułamek obowiązków.

 12. Gość temu

  28 maja 2024 na 21:30

  Może i by się chętni do pracy znaleźli gdyby poczta płaciła godne pensje. Jeżeli tam pracownicy zarabiają poniżej najniższej krajowej (bo premią poczta wyrównuje brak) to nie na chętnych do tej roboty. Tym bardziej na takim terenie nadmorskim i sąsiadem niemieckim za płotem gdzie można więcej zarobić gdzie indziej 🤔

 13. Sierp i Młot ☭ temu

  28 maja 2024 na 14:55

  Ja na żadne poczty nie chodzę, bo z firmą „Poczta Polska” nie zawarłem żadnej umowy na świadczenie jakichkolwiek sobie usług . . .
  Żadne awiza, listy i inny spam mnie nie interesuje.

  • Ggg temu

   29 maja 2024 na 07:53

   Ty debilu to idź po marketach pochodzić,a nie na pocztę

  • ADLES temu

   29 maja 2024 na 10:34

   Symbole z którymi się identyfikujesz, są w świetle polskiego prawa zabronione. Są symbolami ruskiego, morderczego totalitaryzmu. Ktoś taki jak ty, daje o sobie świadectwo.

  • Yaro temu

   29 maja 2024 na 11:04

   Ale jak Ci się Sąd, albo inna instytucja będzie dobierała do dupy, to w te pędy skarżyć że awiza nie było albo coś.

   • Sierp i Młot ☭ temu

    30 maja 2024 na 11:06

    YARO – Na jakiej podstawie te firmy mają mi świadczyć usługi, jeżeli nie mam z nimi żadnej umowy.

    „A czy pan/pani sędzia ma uprawnienia sędziego, jako urzędnika państwowego?
    Czy ktoś ją wybierał przez społeczeństwo?
    Czy tylko ma dyplom wykonywania zawodu?

    Do tej pory, nikt nie udowodnił, że mają mandat społeczny, że działają dla dobra Narodu Polskiego, działają zgodnie z interesem Narodu Polskiego i zgodnie z Polską racją stanu.
    Żaden pracownik w tej prywatnej instytucji nie może wydawać wyroków.

 14. Miki temu

  28 maja 2024 na 13:44

  Niech poczta się zajmie obsługą paczek i listów a nie jakiś opłat za TV czy sprzedażą mydeł czy prasy.

  • Mig temu

   28 maja 2024 na 22:49

   Poczta świadczy usługi rtv banku i innym stworom. Nikt sobie nie nie jest wstanie wybrazic co te osoby które tam pracują znoszę. Ja się uwolniłam ale to jest praca którą poniżają wszyscy . Przykre…

  • MiśioSław temu

   29 maja 2024 na 13:13

   idąc tym tokiem rozumowania na stacji paliw powinno być tylko paliwo i inne rzeczy do auta. żadnej spożywcze, alkoholu i gazetek dla dorosłych tirowców

  • M temu

   30 maja 2024 na 09:03

   Popieram

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Książka świnoujścianki. Powieść o walce dobra ze złem

Opublikowano

w dniu

Uporządkowane życie Wiktorii właśnie legło w gruzach. Nawiedza ją lęk, tym gorszy, że irracjonalny. Strach, który wymyka się ramom logiki, medycyny czy jakimkolwiek innym wytłumaczeniom. Lęk, który ją atakuje, początkowo pojawia się jedynie w snach, a potem zachłannie wkracza w jej codzienność. Nikt poza Wiktorią nie słyszy przerażającego, syczącego głosu, nikt poza nią nie widzi krwi i nikt poza nią nie czuje paraliżującej paniki.

Wiktoria nie oszalała, rzeczywistość, która ją otacza, jest prawdą, natomiast mylą się ci, którzy wmawiają jej obłęd. Pozbawiona przyjaciół, pracy, stabilizacji i ratunku, wydaje się całkowicie bezbronna. Pojawiają się jednak sprzymierzeńcy, którzy subtelnie naprowadzają ją na właściwą drogę. W swoim nieszczęściu nie jest już sama…

MARTWY ZA DNIA jest powieścią o walce dobra ze złem. Uszlachetnia wartości zapomniane w tym zabieganym świecie. Warsztat, jakim posługuje się autorka, jest na wysokim poziomie: bogate słownictwo, literackie porównania, znakomite metafory, a fabuła bardzo szczegółowa i realistyczna. Książka zaskakuje doskonale wyważonym napięciem, celnymi uwagami i fantazyjnymi zwrotami akcji, które nieustannie zachęcają do dalszej lektury. Książkę bardzo dobrze się czyta, ponieważ jest ciekawa, skłania do refleksji i motywuje do zmiany. Polecam! Paweł Cwynar

Ewa Dmowska – jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Interesuje się psychologią, duchowością, rozwojem osobistym. Wszystkie te aspekty odgrywają decydującą rolę w jej twórczości. W swoich książkach akcent kładzie na wolność człowieka, którą może on osiągnąć przez wewnętrzną przemianę.

Mieszka w Świnoujściu, jest szczęśliwą mężatką oraz zapracowaną mamą dwójki dzieci. Stara się połączyć swoje introwertyczne potrzeby z chaosem codziennego dnia. Uwielbia długie spacery, kawę z cynamonem i kryminały. Jest jak kot – potrzebuje wygrzewać się na bezpiecznych kolanach, by zebrać siły przed kolejnymi łowami, na które lubi wyruszać samotnie. Od kilku lat prowadzi katolicki blog bibliotekaboga.pl.

Link do księgarni: https://bratnizew.pl/martwy-za-dnia,3,3024,3761

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Prom Varsovia od 27 lipca wejdzie na linię Świnoujście-Ystad

Opublikowano

w dniu

Varsovia to największy prom z najdłuższą linią ładunkową jaki kiedykolwiek operował w flocie PŻB i pierwszy zupełnie nowy od ponad 20 lat. Wysoki standard wykończenia przestrzeni pasażerskich oraz nowoczesne rozwiązania zapewnią komfortową podróż i spełnią oczekiwania pasażerów.

Na pokładzie jest 230 kabin o kilku standardach, strefa gastronomiczna z barem i restauracją, sklep oraz przestrzeń rozrywkowa dla pasażerów w każdym wieku.

 • Rodzaj promu: ro-pax
 • Rok budowy: 2024
 • Stocznia: Cantiere Navale Visentini
 • GT: 41878
 • NT: 24952
 • Wymiary: długość 216,2 m, szerokość 28,2 m
 • Długość linii ładunkowej: Ro-Ro 2875 LM + 200 samochodów osobowych.
 • Max liczba pasażerów: 976 pasażerów oraz 24 członków załogi
 • Kabiny pasażerskie: 230 kabin 4-osobowych, 920 miejsc noclegowych
 • Fotele lotnicze: 107

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

S3. We wtorek zmiana w ruchu na budowanym odcinku drogi

Opublikowano

w dniu

Kierowcy korzystają już tu z części nowej jezdni S3 w rejonie przyszłego węzła Świnoujście LNG. Będzie koniecznych jeszcze wiele zmian organizacji ruchu.

We wtorek w dniu 16 lipca nastąpi przełożenie ruchu na prawą jezdnię S3 do Miejsca Obsługi Podróżnych przy Dargobądzu.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Wyniki matur 2024: jak wypadły świnoujskie szkoły

Opublikowano

w dniu

Maturzyści ze Świnoujścia uzyskali lepsze wyniki niż uśredniony wynik egzaminu z przedmiotów obowiązkowych w województwie zachodniopomorskim. Gratulujemy!

Średni wynik z egzaminu maturalnego z języka polskiego dla liceów ogólnokształcących wyniósł dla naszego miasta 63 procent. Jest to wynik wyższy niż średni wynik w województwie zachodniopomorskim. Podobnie jest z matematyką – w tym przypadku średni wynik z egzaminu maturalnego dla liceów ogólnokształcących wyniósł w Świnoujściu 62,8 procent, czyli znów nasi maturzyści wypadli lepiej niż średni wynik w województwie.

Licealiści dobrze napisali również egzamin maturalny z języka angielskiego. Średni wynik dla naszego miasta to 81,9 procent i znów to wynik wyższy niż średni wynik w regionie.

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, I Liceum  Społeczne Fundacji LOGOS oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG uzyskały wyższe wyniki niż średni wynik kraju z matematyki i języka angielskiego. I Liceum Społeczne Fundacji LOGOS uzyskało wyższy wynik niż średni wynik kraju z języka polskiego.

W przypadku techników, średni wynik z egzaminu maturalnego z języka polskiego wyniósł dla naszego miasta – 60,46 procent. Jest to wynik wyższy niż średni wynik w województwie i kraju. Średni wynik z egzaminu maturalnego z matematyki dla techników wyniósł dla naszego miasta – 65,46 procent. To wynik wyższy niż średni wynik w województwie i kraju. Podobnie sytuacja ma się w przypadku egzaminów z języka angielskiego i niemieckiego. W pierwszym przypadku średni wynik wyniósł dla naszego miasta – 84,57 procent, w drugim 63,50 procent.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Podwyższony poziom kwasu moczowego – o czym świadczy? Kiedy zleca się badanie?

Opublikowano

w dniu

Co to jest kwas moczowy?

Kwas moczowy to produkt przemian puryn, które pochodzą z pożywienia i rozpadu endogennych kwasów nukleinowych. Poziom tego składnika w surowicy ma istotne znaczenie dla organizmu. Podwyższone stężenie kwasu moczowego ma powiązanie z chorobami m.in. układu sercowo-naczyniowego, czy stawów.

Co podwyższa poziom kwasu moczowego w surowicy krwi?

Za wysoki poziomu kwasu moczowego (hiperurykemię) odpowiada szereg czynników. Są to:

 • dieta wysokobiałkowa i spożywanie napojów bogatych we fruktozę,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby lipidowe,
 • łuszczyca,
 • otyłość.

Za podwyższone stężenie kwasu moczowego odpowiada również głodzenie się, nadużywanie alkoholu (szczególnie piwa) i czynniki genetyczne.

U kogo występuje zwiększony poziom kwasu moczowego?

Zwiększone stężenie kwasu moczowego występuje częściej u mężczyzn – dotyczy 20% z nich w krajach rozwiniętych. W przypadku kobiet najczęściej pojawia się ono po raz pierwszy po menopauzie. Wynika to ze spadku estrogenów, które pełnią funkcję urykozuryczną, czyli zwiększają wydalanie kwasu moczowego z moczem.

Podwyższony kwas moczowy – co oznacza?

Zwiększone stężenie kwasu moczowego w organizmie wiąże się z ryzykiem wystąpienia kilku chorób. Są to:

 • choroby ze strony serca i krążenia, np. nadciśnienie (hipertensja);
 • dna moczanowa (artretyzm, podagra).

Jak zatem oznaczyć poziom tego składnika? Dowiedz się więcej nt. badania kwasu moczowego we krwi pod tym linkiem: https://www.alab.pl/badanie/kwas-moczowy-w-surowicy-m45

Kwas moczowy w chorobach układu sercowo-naczyniowego

Hiperurykemia może predysponować do wystąpienia chorób serca i krążenia. Ponadto uznaje się ją za czynnik rokowniczy, m.in. u pacjentów z:

 • chorobą niedokrwienną,
 • niewydolnością krążenia,
 • przebytym udarem mózgu.

Hiperurykemia, czyli podniesiony poziom kwasu moczowego jest 2- lub 3-krotnie częstszy u osób z hipertensją niż u osób z fizjologicznym stężeniem tej substancji we krwi. Wysokie stężenie tej substancji zaburza funkcjonowanie śródbłonka naczyniowego.

Podwyższony kwas moczowy – objawy

Hiperurykemia, której towarzyszy wysokie stężenie kwasu moczowego prawie zawsze przebiega bezobjawowo. Stan ten może trwać 20-25 lat.

Przyczyny podwyższonego kwasu moczowego w surowicy

Za hiperurykemię odpowiada szereg zróżnicowanych przyczyn. Są to:

 • zwiększona podaż zasad purynowych w pokarmach i/lub spożywanie dużej ilości fruktozy;
 • nasilona endogenna synteza kwasu moczowego (występuje m.in. w dnie pierwotnej, cukrzycy, hiperlipidemii);
 • ostra lub przewlekła niewydolność nerek (choroby miąższu, zwężenie tętnic nerkowych) kwasica mleczanowa/ ketonowa, które upośledzają eliminacje kwasu moczowego, a także diuretyki tiazydowe i pętlowe, które również mogą zaburzać jego wydalanie.

Za wzrost stężenia może odpowiadać również gwałtowny rozpad tkanek, np. nowotworowych w układzie krwiotwórczym, pod wpływem intensywnej chemioterapii.

Kwas moczowy we krwi – badanie

Podstawowym badaniem, które wykonuje się w przypadku podejrzenia hiperurykemii jest badanie stężenia kwasu moczowego w surowicy.

Badanie to wykorzystuje się w diagnostyce następujących chorób:

 • układu sercowo-naczyniowego (równolegle z lipidogramem),
 • dny moczanowej,
 • kamicy nerkowej.

Badanie poziomu kwasu moczowego jest pomocne również w cukrzycy, a także przy monitorowaniu przebiegu niektórych rodzajów chemioterapii i radioterapii.

Jak obniżyć kwas moczowy?

Redukcję kwasu moczowego w organizmie można osiągnąć na drodze farmakologicznej i niefarmakologicznej.

Istotnym elementem leczenia jest modyfikacja sposobu odżywiania – wprowadzenie diety ubogopurynowej. Z jadłospisu znikają lub są mocno ograniczone niektóre grupy produktów, takie jak:

 • alkohol – piwo i wino;
 • mocna kawa, kakao, czekolada;
 • chleb razowy;
 • warzywa strączkowe, kalafior, szparagi;
 • wywary mięsne, podroby.

W dnie moczanowej, której może towarzyszyć hiperurykemia wykorzystuje się również leki. Są to:

 • leki hamujące produkcję kwasu moczowego, np. allopurynol, febuksostat (to inhibitory oksydazy ksantynowej);
 • leki zwiększające wydalanie kwasu moczowego z moczem (urykozuryczne, moczanopędne), np. probenecyd (ogranicza resorpcję zwrotną w kanalikach nerkowych).

W dnie moczanowej wykorzystuje się obie metody, ponieważ wzajemnie się uzupełniają.

Wysoki poziom kwasu moczowego we krwi może być czynnikiem zwiastującym i prognozującym wystąpienie nadciśnienia tętniczego i innych chorób serca oraz układu krążenia. Hiperurykemia częściej towarzyszy mężczyznom i wiąże się z wystąpieniem dny moczanowej. Wymaga ona monitorowania stężenia metabolitów puryn, czyli kwasu moczowego.

Bibliografia:

 1. Duława J (2015) Vademecum medycyny wewnętrznej, Warszawa: PZWL
 2. Herold G (2008) Medycyna wewnętrzna. Tom 2, Warszawa: PZWL
 3. Kokot F (2007) Diagnostyka różnicowa objawów chorobowych, Warszawa: PZWL
 4. https://sklep.alablaboratoria.pl/centrum-wiedzy/dna-moczanowa-artretyzm/, dostęp 01.07.2024
 5. https://sklep.alablaboratoria.pl/centrum-wiedzy/kwas-moczowy-jako-czynnik-ryzyka-chorob-sercowo-naczyniowych/, dostęp 01.07.2024

Artykuł sponsorowany

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

EKO-PLANETA – kolejne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Opublikowano

w dniu

Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia „Eko-Planeta”, które odbędą się w dniu 16 lipca. Warsztaty będą doskonałą okazją do spędzenia aktywnie czasu. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwy astronauta, a także odbędą podróż po galaktyce.

Zaprezentowany zostanie film edukacyjny o zagrożeniach związanych z zaśmieceniem planety oraz odbędzie się burza mózgów dotycząca rozwiązania tego problemu. Uczestnikom zostanie udostępniona prezentacja maszyn do recyklingu, a także każdy będzie mógł obejrzeć jak jego butelka dostaje drugie życie. Organizatorzy przewidują inne atrakcje oraz przerwę na słodki, międzygalaktyczny poczęstunek.

Zajęcia odbędą się dla trzech grup o godzinie 10.00, 10.45 oraz 11.30 (do wyboru). Koszt zajęć wynosi 30 zł. Informacje i zapisy: 91 327 87 60

Pełna oferta wakacyjna dostępna miasta jest dostępna na stronie: https://www.swinoujscie.pl/pl/artykul/126/20141/wakacyjna-oferta-dla-dzieci-i-doroslych-lipiec-2024

Czytaj dalej
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama
Reklama „swieczka"

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524